Sprawdź nasz typ dnia na mecz Burton – Plymouth, rozgrywany w ramach angielskiej League One, w sobotę 19 listopada 2022 roku, o godzinie 16:00.

Burton zakończył serię dwóch meczów przegranych z rzędu w rozgrywkach League One ostatnim razem u siebie, kiedy zdobyli punkt w remisie 3: 3 z Charlton, wyglądając dość agresywnie i potencjalnie mogli zrobić trochę więcej.

Sprawy nie wyglądały dla nich dobrze, ponieważ po 36. meczu przegrywali 0:2, ale zareagowali w najlepszy możliwy sposób i wyrównali wynik przed przerwą, wykorzystując rozmach, aby przekształcić go w prowadzenie we wczesnej fazie drugiej połowy.

Mimo to, niestety dla nich, stracili kolejną bramkę w 75 minucie, mimo że byli wyraźnie bardziej agresywni i być może zasłużyli na zwycięstwo w tym meczu.

Burton zajmuje 23. miejsce w tabeli, mając tyle samo punktów, co ostatni Forest Green.

Z powodu kontuzji zabraknie im środkowego obrońcy Shaughnessy’ego (4/0).

Plymouth nie zaprezentowali się z byt dobrze w ostatniej kolejce na wyjeździe z Lincoln, kiedy zdobyli tylko punkt w remisie 1:1, ogólnie rzecz biorąc, w dość wyrównanym starciu, w którym wynik był całkiem sprawiedliwy dla obu stron.

Goście objęli prowadzenie po golu Randella w 31 minucie, ale gospodarze odpowiedzieli w późnej fazie pierwszej części. W drugiej połowie spotkanie była bardzo wyrównane i żadnej ze stron nie udało się zdobyć zwycięskiej bramki.

Plymouth jest aktualnym liderem w tabeli, mając cztery punkty przewagi nad drugim Ipswich.

Goście nie mogą skorzystać z ofensywnego pomocnika Azaza (15/6).

Plymouth jest na dobrej drodze do zajęcia pierwszego miejsca w tym sezonie i zdecydowanie jest w pełni skupiony na utrzymaniu wspomnianego wcześniej Ipswich w bezpiecznej odległości.

Logicznie rzecz biorąc, aby to zrobić, zwycięstwo jest tutaj koniecznością, a sądząc po ich ogólnej formie w tym sezonie, goście powinni być w stanie poprowadzić ten mecz do kolejnego zwycięstwa.