Sprawdź nasz typ dnia na mecz Brondby – Silkeborg, rozgrywany w ramach duńskiej Superligi, w poniedziałek 8 kwietnia 2024 roku, o godzinie 19:00.

Brondby zakończyło sezon zasadniczy na drugiej pozycji z 47 punktami na koncie i startą tylko 1 oczka do prowadzącego Midtjylland, tak więc ich pozycja pod względem walki o mistrzostwo kraju była bardzo dobra.

Za nami już jedna kolejka grupy mistrzowskiej i w niej Brondby poradziło sobie znakomicie wygrywajć na bardzo trudnym terenie z FC Kopenhaga 1:2. Gospodarze co prawda prowadzili do przerwy 1:0, ale druga część meczu należała już do graczy Brondby którzy wykorzystali swoje szanse w 69 oraz w 93 minucie gry.

Silkeborg dostał się do grupy mistrzowskiej z ostatniego, premiowanego awansem miejsca, a więc szóstego, kończąc ten etap rozgrywek z dorobkiem 27 punktów, a ostatnią kolejkę sezonu zasadniczego zakończyli porażką właśnie z Brondby 4:1, na wyjeździe.

Zmagania w grupie mistrzowskiej rozpoczęli natomiast od remisu u siebie z Aarhus 2:2.

Brondby bez wątpienia jest faworytem tego meczu i mając na uwagę potężny ścisk w czubie tabeli takie mecze jak ten z Silkeborg u siebie po prostu musi wygrywać, jeśli chce marzyć o mistrzostwie kraju.