Sprawdź nasz typ dnia na mecz Breidablik – Maccabi Tel Aviv, rozgrywany w ramach Ligi Konferencji UEFA, w czwartek 30 listopada 2023 roku, o godzinie 14:00.

Brediablik zaskoczył swoim duchem walki w poprzedniej rundzie, kiedy po bardzo zaciętym pojedynku z Gent ponieśli porażkę 2:3.

Lepiej powiedzieć, że zaskoczyli swoich przeciwników, którzy nie spodziewali się tak dobrej gry drużyny Islandzkiej. Gent objęło prowadzenie już w 6 minucie gry, ale gracze Breidablik odrobili straty z nawiżązką po dwóch bramkach Svanthorssona w 16 oraz 18 minucie gry. Nie trzeba dodawać, że przez resztę meczu Gent próbował znacznie więcej i w końcu udało mu się odwrócić wynik dzięki dwóm golom Orbana, który zaliczył hat-tricka.

Bez punktów zdobytych w pierwszych czterech rundach, nie mogą liczyć na awans na dwie pierwsze pozycje, ale dla swojej dumy muszą rozegrać dwie ostatnie rundy.

Ofensywny pomocnik Johannesen (5/1) jest ich długoterminową absencją.

Maccabi Tel Aviv zwyciężyło 3:2 w Serbii nad FK Zoria Ługańsk w zeszłe sobotnie popołudnie. Było to ich drugie zwycięstwo nad tym samym przeciwnikiem w krótkim czasie.

Po raz kolejny okazali się zespołem bardziej doświadczonym, a przynajmniej tak potoczyły się oba mecze, a Maccabi prawidłowo wszedł do gry i po sześćdziesięciu minutach gry prowadził nawet 3:0.

Ukraińcy w ciągu ostatnich dwudziestu minut zdołali odpowiedzieć dwoma golami, zabrakło im jednak odpowiedniej energii, do zdobycia kolejnych bramek.

Goście nie mają żadnych nowych zmartwień związanych z nieobecnością w tym przypadku.

Bredablik zakończył sezon ligowy na początku października i pozostaje tutaj bez odpowiedniego rytmu meczowego, jednak nie ma wątpliwości, że po raz kolejny zagrają zrelaksowani.

Maccabi jest podekscytowany ostatnimi zwycięstwami nad Zoryą i z pewnością chce zająć pierwsze miejsce, ale także zapewnić sobie dalszy awans. Pozostają zespołem o znacznie lepszym poziomie, bez wielkich niespodzianek ze strony islandzkiej drużyny.