Sprawdź nasz typ dnia na mecz Breidablik – Gent, rozgrywany w ramach Ligi Konferencji UEFA, w czwartek 9 listopada 2023 roku, o godzinie 21:00.

Breidablik w poprzednim meczu Ligi Konferencji nie zaprezentował się zbyt dobrze, tracąc sześć bramek w pierwszym meczu z Gent.

Już po dwudziestu minutach stracili trzy bramki i rzeczywiście mieli szczęście, że przeciwnik obniżył tempo i był zadowolony z wyniku.

Po czterobramkowym prowadzeniu do przerwy Gent zagrał nieco spokojniej i widzieliśmy okazje z obu stron.

Ofensywny pomocnik Johannesen (5/1) pozostaje kontuzjowany.

Z siedmioma punktami w pierwszych trzech rundach i oczywiście najsłabszym przeciwnikiem przed nimi, nie ma wątpliwości, że Gent przyjeżdża tutaj w sytuacji, w której musi wygrać, aby jak najszybciej zapewnić sobie fazę pucharową.

Po tym meczu nadal notowali dobre występy, przypieczętowując zwycięstwa nad Standardem u siebie i Charleroi na wyjeździe, zajmując miejsce blisko szczytu tabeli z bilansem 7-5-1 i pięcioma punktami mniej niż liderzy Royale Union.

Będzie im brakować napastnika Depoitre, który pauzuje od początku nowego sezonu.

Ponieważ ich liga już się skończyła (a Breidablik nie zakończył jej w dobrym stylu, czyli trzema porażkami z rzędu), gospodarzom po takiej przerwie nie będzie łatwo przeciwstawić się rywalom.

Co więcej, widzieliśmy już, że Gent jest na innym poziomie w porównaniu z nimi, a belgijska drużyna powinna być w stanie to jeszcze raz udowodnić. Islandzka drużyna w zeszłym miesiącu rozegrała tylko jeden mecz i została zdeklasowana przez tego samego przeciwnika.