Sprawdź nasz typ dnia na mecz Braunschweig – Schalke, rozgrywany w ramach DFB Pokal, w piątek 11 sierpnia 2023 roku, o godzinie 20:45.

Braunschweig miał naprawdę słabe wejście w sezon 2. Bundesligi, przegrywając u siebie z Holstein Kiel 0:1 i wyjazdowy mecz z Magdeburg 2:1.

Można powiedzieć o dwóch zasłużonych porażkach, ponieważ ogólnie nie pokazali zbyt wiele, strzelili dopiero w końcówce drugiej połowy na wyjeździe z Magdeburgiem, kiedy przegrywali już 2:0, udało im się zredukować starty za sprawą Ujaha w czwartej minucie doliczonego czasu gry.

Środkowy obrońca Iwanow jest kontuzjowany, podobnie jak napastnik Sane.

Schalke rywalizowało w meczu otwarcia sezonu z Hamburger SV na wyjeździe, ale straciło przewagę, grając z zawodnikiem mniej trzydzieści minut przed końcem, ponosząc w ten sposób porażkę 5:3.

Udało im się nieco zrehabilitować, wygrywając 3:0 u siebie z Kaiserslautern w zeszły weekend, pokazując tym razem bardziej dominującą twarz.

Bramkarz Heekeren i środkowy obrońca Greiml pozostają kontuzjowani.

Schalke pozostaje tutaj faworytem i jest bardzo niebezpieczny z piłką przy nodze, podczas gdy Brunszwik nie ma nic do stracenia i powinien starać się poprawić grę i wyniki. Bramki wydają się prawdopodobne z udziałem Schalke, zwłaszcza że jest to mecz pucharowy.