Sprawdź nasz typ dnia na mecz Borussia Dortmund – PSV Eindhoven, rozgrywany w ramach Ligi Mistrzów UEFA, w środę 13 marca 2024 roku, o godzinie 21:00.

W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami, rozgrywanym w Eindhoven, padł remis 1:1, więc sprawa awansu jest otwarta, i choć Borussia z racji gry na swoim boisku, jest lekkim faworytem, to PSV na pewno nie stoi na straconej pozycji.

Gracze z Dortmundu w zmaganiach ligowych, w ostatni weekend pokonali na wyjeździe Werder Brema 1:2, choć całą drugą połowę grali z zawodnikiem mniej po czerwonej kartce dla Sabitzera. Gole Malena w 21 oraz Sancho w 38 wystarczyły by dowieźć trzy punkty do końca meczu.

Była to druga z rzędu wygrana Borussi w Bundeslidze, wczesniej pokonali oni Union Berlin, również grając w delegacji – 0:2.

W tabeli ligowej Borussia plasuje się na 4 pozycji z przewagą 1 punktu nad kolejną drużyną i stratą, aż 20 oczek do lidera z Leverkusen.

PSV również ma powody do zadowolenia, ponieważ swój poprzedni mecz wygrali, na wyjeździe z G.A. Eagles 0:1, po golu Desta w 10 minucie gry. Był to już 8 z rzędu mecz graczy z Eindhoven bez porażki.

W tabeli Eredivisie goście dzisiejszego meczu zajmują pozycję lidera, z ogromną przewagą, aż 10 punktów na kolejnym w zestawieniu – Feyenoordem.

Oczekuję dzisiaj dobrego widowiska, ponieważ obie drużyny są nastawione w swojej grze bardzo ofensywnie, grają widowiskowy futbol, i na pewno jedna iskra spowoduje, że mecz może się otworzyć i zobaczymy w nim wiele dobrego, ofensywnego futbolu.