Sprawdź nasz typ dnia na mecz Bayern Monachium – Leverkusen, rozgrywany w ramach niemieckiej 1. Bundesligi, w piątek 15 września 2023 roku, o 20:30.

Bayern Monachium pokazał przyzwoitą grę i ducha walki, wygranym 1:2 meczu wyjazdowym z Gladbach przed przerwą reprezentacyjną.

Od 30. minuty Bawarczycy przegrywali 1:0, choć w drugiej połowie całkowicie dominowali nad rywalami.

Bramka Sane wyrównała wynik w 58. minucie, a w 87. minucie zasłużenie zapewnili sobie zwycięstwo po golu Tela.

Pomocnik Musiala (1/0) i lewy obrońca Guerreiro nie są w pełni sprawni. Bramkarz Neuer, środkowy obrońca Upamecano (3/0) i defensywny pomocnik Kimmich (4/0) stoją pod znakiem zapytania.

Bayer Leverkusen wydawał się nie do zatrzymania, wygrywając u siebie 5:1 z Darmstadt przed przerwą reprezentacyjną.

Mimo że pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1, to Leverkusen przeważało znacznie bardziej i zasłużyło na prowadzenie już do przerwy, zdobywając cztery bramki w dalszej części spotkania.

Napastnik Schick nie jest jeszcze gotowy do gry, a prawy obrońca Arthur (2/0) jest kontuzjowany. Wątpliwy pozostaje środkowy obrońca Hincapie.

Oprócz porażki w Superpucharze z RB Lipsk, Bayern ma przyzwoity start i w tym meczu powinien kontynuować grę w ten sam sposób.

Leverkusen również ma dobry początek, jednak naprawdę będzie musiało tutaj stworzyć coś wyjątkowego, ponieważ Bawarczycy z pewnością mają pewną indywidualną jakość, która powinna przeważyć wynik meczu na korzyść Bayernu.