Sprawdź nasz typ dnia na mecz Bayern Monachium – Freiburg, rozgrywany w ramach niemieckiego DFB Pokal, we wtorek 4 kwietnia 2023 roku, o godzinie 20:45.

Bawarczycy przystępują do ćwierćfinału DFB Pokal po tym, jak ostatnio dominowali u siebie w Bundeslidze przeciwko swojemu największemu rywalowi Dortmundowi, odnosząc przekonujące i wartościowe zwycięstwo 4:2.

Gospodarze po pięćdziesięciu minutach gry wyszli na prowadzenie 4:0, nieco odprężyli się w pozostałej części gry i dwukrotnie pozwolili gościom na skuteczną grę, ale mimo to pokazali, jak niewiele potrzeba, by znokautować rywali.

Bayern prowadzi w tabeli, zostawiając wspomnianą wcześniej Dortmund z dwoma punktami straty.

Brakuje bramkarza Neuera (12/0), środkowego obrońcy Hernandeza (7/0), ofensywnych pomocników Wannera (2/0) i Ibrahimovicia (1/0) oraz napastnika Tel (16/4).

Czas niepewności spadł na Freiburg, ponieważ nie udało im się odnotować pozytywnego wyniku w swoich trzech poprzednich meczach we wszystkich rozgrywkach, zawodząc w swoim ostatnim występie w Bundeslidze u siebie, mierząc się ze słabą w tym sezonie Herthą Berlin, zdobywając tylko punkt w remisie 1:1.

Gospodarze strzelili jednak pierwsi, za sprawą Grifo w 52 minucie i obiektywnie rzecz biorąc, okazali się bardziej niebezpieczni przez całe starcie, jednak cenę za brak skuteczności zapłacili w 77 minucie, kiedy stracili wyrównującego gola.

Freiburg plasuje się na 4. miejscu w tabeli, wyprzedzając o dwa punkty kolejną drużynę.

Środkowy obrońca Lienhart (23/1) odpada, podobnie jak ofensywny pomocnik Kyereh (12/2).

Realistycznie rzecz biorąc, Bayern ma wszystko, czego potrzeba, aby poprowadzić ten mecz do kolejnego zwycięstwa i awansu, jednak ostatnio tracą gole nieco zbyt często i jest mało prawdopodobne, aby Freiburg nie strzelił gola przynajmniej raz.