Sprawdź nasz typ dnia na mecz Barcelona – Villarreal, rozgrywany w ramach hiszpańskiej Primera Division, w czwartek 20 października 2022 roku, o godzinie 21:00.

Katalończycy ponieśli bolesną porażkę w jednym z najbardziej oczekiwanych meczów piłkarskich na świecie w zeszły weekend na Santiago Bernabeu przeciwko swoim największym rywalom Realowi Madryt, przegrywając zasłużenie 3:1.

Goście schodzili na przerwę przegrywając 2:0, nadzieję na lepszy rezultat dał gościom Torres w 83 minucie strzelając gola po asyście Lewandowskiego, ale gospodarze byli po prostu bardziej niebezpieczni z piłką i przypieczętowali los Barcelony kolejnym golem z rzutu karnego.

Po tej porażce Barcelona zajmuje 2. miejsce w tabeli, mając o trzy punkty mniej niż wspomniani wcześniej liderzy z Madrytu.

Obrońcy Araujo (6/0), Christensen (3/0) i napastnik Depay (2/1) odpadną z gry. Prawy obrońca Bellerin (2/0) jest wątpliwy.

Villarreal wypełniło znakomicie swoją rolę faworytów, w ostatnim meczu przeciwko graczom z Pampeluny, kiedy odnieśli rutynowe zwycięstwo 2:0, grając na własnym stadionie.

Zwycięstwo nad Osasuną było dla graczy Villarreal bardzo ważne, ponieważ przerwali serię 4 kolejnych meczów bez zwycięstwa w Primera Division.

Villarreal zajmuje 7. miejsce w tabeli ligowej, mając o trzy punkty mniej niż Bilbao, które zajmuje miejsce dające prawo gry w Europie w przyszłym sezonie.

Prawy obrońca Foyth (3/0), pomocnik Coquelin (8/1) i napastnik Moreno (5/2) nie zagrają dzisiaj. Wątpliwe są występy ofensywnego pomocnika Lo Celso (7/1) i prawego obrońcy Kiko (6/0).

Barcelona po ostatniej porażce z Realem jest z pewnością w pełni zmotywowana i przystąpi do tego meczu z chęcią zrehabilitowania się za ostatnie niepowodzenie. Nie wyobrażam sobie, aby Katalończycy stracili kolejne punkty, bo w takim wypadku przewaga Realu w tabeli może się niebezpiecznie powiększyć. Villarreal nie jest w tej chwili w najwyższej formie co może być ułatwieniem dla gospodarzy.