Sprawdź nasz typ dnia na mecz Backa Topola – Olympiakos Pireus, rozgrywany w ramach Ligi Europy UEFA, w czwartek 5 października 2023 roku, o godzinie 18:45.

W meczu z West Hamem TSC Backa Topola wyglądała na zdyscyplinowaną w defensywie, ale tylko do czasu, gdy angielska drużyna nie potraktowała gry poważniej i nie zwiększyła tempa.

Po grze w słabym tempie w pierwszej połowie, serbska drużyna objęła prowadzenie za sprawą Stanicia w 48. minucie, ale gdy Anglicy stanęli na wysokości zadania, zachowując się znacznie poważniej, szybko odrobili straty i przypieczętowali zasłużone zwycięstwo dwoma bramkami Kudusa i Soucka.

Gracze z Serbii nie powinni mieć przed sobą żadnych nowych zmartwień jeśli chodzi o kontuzje.

Olympiakos doznał porażki w pierwszej rundzie, przegrywając u siebie z Freiburgiem 2:3, więc zwycięstwo dzisiaj jest dla nich koniecznością, jeśli chcą utrzymać swoje szanse na pierwsze dwa miejsca.

Udało im się dwukrotnie wyrównać po dwóch bramkach El Kaabiego i stworzyć całkiem sporo okazji, ale i tak ponieśli porażkę, ponieważ Niemcy wyglądali poważniej z piłką u nogi. Mimo to była to zacięta walka, która mogła zakończyć się również zupełnie inaczej.

Nie zagra obrońca Leidner, a także Richards oraz pomocnicy Fadiga i Androutsos.

Wygląda na to, że TSC potrzebuje dodatkowego doświadczenia, aby grać na takim poziomie w Europie, a Olympiakos to doświadczenie ma oraz wyższą jakość w zepole.

Jednakże serbska drużyna ma kilka przyzwoitych atutów w ataku i powinna być w stanie, zagrozić bramce rywala, będąc niestety dla nich zbyt zawodną w obronie i z brakiem dyscypliny jak na standardy Olympiakosu.