Sprawdź nasz typ dnia na mecz Augsburg – Mainz, rozgrywany w ramach niemieckiej 1. Bundesligi, w sobotę 23 września 2023 roku, o godzinie 15:30.

Augsburg nie mógł zdziałać więcej w meczu przegranym 3:0 na wyjeździe z RB Lipsk w zeszły weekend, zwłaszcza że słabo wszedł w mecz i stracił wszystkie trzy gole w ciągu pierwszych trzydziestu minut spotkania.

Słabe wejście w mecz sprawiło, że Lipsk nabrał tempa i z łatwością wykorzystał swoje szanse, podczas gdy Augsburg w drugiej połowie zaczął grać lepiej i swobodniej, zasłużył na może nawet dwa gole, ale bez zmiany wyniku.

Wątpliwości mają ofensywni gracze Michel (2/1) i Okugawa. Defensywny Oxford nie jest w dobrej formie, a kontuzjowany pozostaje prawy obrońca Framberger.

Z drugiej strony Mainz po raz kolejny było rozczarowane, przegrywając u siebie 1:3 ze Stuttgartem, nie będąc w stanie pokazać nic specjalnego w ofensywie.

Stuttgart wyglądał groźniej, objął prowadzenie na początku drugiej połowy i choć Mainz chwilowo wyrównał dzięki Barreiro w 69. minucie, to goście wyglądali, jakby mieli w sobie znacznie więcej energii i po prostu zasłużyli na to zwycięstwo.

Prawy obrońca Widmer i ofensywny Burkardt nie zagrają w tym meczu.

Augsburg znajduje się na dole w tabeli, ale ich dotychczasowe występy nie były aż tak słabe i zdecydowanie zasługują na więcej punktów. Zwłaszcza jeśli mowa o ich ataku, podczas gdy w poprzednich meczach brakowało im szczęścia.

Mainz nie wydaje się w tej chwili w dobrej formie i nie powinno być w stanie odpowiedzieć w ten sam sposób w ofensywie. Remis pozostaje prawdopodobny, ale Augsburg wydaje się znacznie bliższy zwycięstwa niż ich przeciwnicy.