Sprawdź nasz typ dnia na mecz Athletic Bilbao – Alaves, rozgrywany w ramach hiszpańskiej Primera Division, w sobotę 16 marca 2024 roku, o godzinie 21:00.

Athletic Bilbao w meczu wygranym 0:2 na wyjeździe z Las Palmas zagrał znacznie bardziej konkretnie i wyglądał na bardziej doświadczoną drużynę.

Nie grając oszałamiającego futbolu udało im się strzelić gola jeszcze przed przerwą (przez Guruzetę w 31. minucie), ale w kolejnych minutach nieco się cofnęli, mając trochę szczęścia, że ​​zdobyli drugą bramkę po błędzie gospodarzy. Kontynuują wyścig o bilet do Ligi Mistrzów, tracąc dwa punkty do czwartego Atletico Madryt i są w sytuacji, w której muszą wygrać.

Środkowy obrońca Paredes (27/1) jest zawieszony, a kontuzjowani są lewy obrońca Berchiche (21/3) i pomocnik Herrera (17/0).

Alaves uzasadnił swoją rolę faworyta w niewielkim zwycięstwie 1:0 nad Rayo Vallecano w ostatni weekend dzięki bramce Gorosabela pod koniec pierwszej połowy.

Trzeba jednak powiedzieć, że to w zasadzie wszystko, co można było zobaczyć w występie gospodarzy, ponieważ Vallecano częściej utrzymywało się przy piłce, ale nie miało zbyt wielu klarownych sytuacji w meczu. Zwycięstwo Alaves nadeszło w idealnym momencie, ponieważ byli po pięciu rundach bez zwycięstwa i znów mają dziesięć punktów przewagi nad strefą spadkową.

Środkowy obrońca Sedlar (11/11) i prawy obrońca Gorosabel (27/1) nie zagrają z powodu kontuzji.

Bilbao nie może sobie pozwolić na utratę punktów w tym meczu i z tego, co widzieliśmy w tym sezonie, trudno jest wyobrazić sobie, jak Alaves sprawia im większe trudności. Goście mają własne obawy o spadek, ale jak dotąd radzą sobie dobrze i będą mieli wiele szans na zdobycie punktów, ale ten mecz na wyjeździe, gdzie nie inspirują pewnością siebie, nie powinien być jednym z nich.