Sprawdź nasz typ dnia na mecz Athletic Bilbao – Alaves, rozgrywany w ramach Pucharu Króla Hiszpanii, we wtorek 16 stycznia 2024 roku, o godzinie 21:00.

Athletic Bilbao w weekend, w meczu ligowym, podejmowało u siebie Real Sociedad i może ten mecz jak najbardziej zapisać do udanych, ponieważ drużynie z Kraju Basków udało się wywalczyć 3 punkty w meczu wygranym 2:1.

Spotkanie to było bardzo wyrównane, ale już od przerwy gospodarze prowadzili dwoma bramkami po golach strzelonych przez Berenguera w 30 oraz 42 minucie gry.

W drugiej połowie goście nieco bardziej doszli do gry, ale udało im się tylko zmniejszyć straty po golu Oyarzabala w 88 minucie.

W tabeli zespół z Bilbao zajmuje bardzo dobre 3 miejsce w dorobkiem 41 punktów po 20 meczach, a wygrana z Sociedad była już 5 z rzędy wygranym meczem dla Athletic Bilbao.

Alaves w poprzedniej kolejce La Liga, sprawiło ogromną niespodziankę wygrywając na wyjeździe z Sevilla 2:3. Na przerwę goście schodzili prowadząc 0:2, ale druga połowa była lepsza w wykonaniu gospodarzy, którzy doprowadzili do wyrównania strzelając bramki w 70 oraz 82 minucie meczy. Ostatnie słowo należało jednak do Alaves, które strzelając gola w 90 minucie zdobyło cenne 3 punkty.

W tabeli ligowej gracze Alaves plasują się na 13 pozycji z 20 punktami na koncie mając 5 punktów przewagi nad strefą spadkową.

W tym meczu faworyt może być tylko jeden – Athletic Bilbao pokazuje w ostatnim czasie, że jest jedną z najlepiej grających drużyn w Hiszpanii, a w meczach domowych jest ich niezwykle ciężko pokonać. Myślę, że Alaves bardziej skupi się na utrzymaniu w lidze niż walce w Pucharze Króla.