Sprawdź nasz typ dnia na mecz Aston Villa – Nottingham Forest, rozgrywany w ramach angielskiej Premier League, w sobotę 24 lutego 2024 roku, o godzinie 16:00.

Aston Villa przystępuje do tego spotkania po ligowej wygranej na wyjeździe z Fulham 1:2. Wynik tego meczu otworzył Watkins, strzelając gola na 0:1 dla gości, i taki wynik dotrwał do przerwy. Drugie 45 minut to kolejny gol dla Aston Villi w 56 minucie gry. Honorową bramkę dla Fulham strzelił 7 minut później Rodrigo Muniz.

Był to bardzo wyrównany mecz, z lekką przewagą gospodarzy, więc piłkarze Aston Villa, powinni być bardzo zadowoleni z tego wyniku oraz 3 punktów które dopisali do swojego dorobku. Aktualnie zajmują dobrą 4 pozycję z 49 punktami na koncie, a ich przewaga nad kolejną drużyną wynosi 2 oczka.

Nottingham Forest musi walczyć o ligowy byt, ponieważ zajmuje obecnie 16 pozycję, mając na koncie 24 punkty i przewagę 4 oczek nad czerwoną strefą.

W poprzednim meczu Nottingham zanotowało bardzo dobry występ, wygrywając u siebie z West Ham 2:0. Gole na wagę zwycięstwa strzelali w 45 minucie Awoniyi, oraz w doliczonym czasie gry Hudson-Odoi.

Moim zdaniem Aston Villa walcząca o TOP4 ma idealna okazję, aby odskoczyć rywalom i dopisać do swojego konta 3 punkty. Nottingham nie jest drużyną która będzie wygrywać mecze seriami, więc kolejnego, zwłaszcza wyjazdowego meczu na pewno nie wygra, a o remis również będzie im niezwykle ciężko, ze zdeterminowanymi, grającymi przed własną publicznością piłkarzami Aston Villa.