Sprawdź nasz typ dnia na mecz Aston Villa – Fulham, rozgrywany w ramach angielskiej Premier League, we wtorek 25 kwietnia 2023 roku, o godzinie 20:45.

Aston Villa bardzo dobrze radzi sobie w tym sezonie, zwłaszcza gdy drużynę przejął Unai Emery. W tej chwili The Villans plasują się na 6 miejscu w tabeli z dorobkiem 51 punktów po 32 meczach, a ich strata do europejskich pucharów to zaledwie 2 punkty.

W poprzednim meczu Aston Villa zremisowała na wyjeździe z Brentford 1:1, strzelając wyrównującego gola pod koniec meczu.

Było to już 9 z rzędu spotkanie bez porażki dla drużyny Aston Villa, ale remis ten przerwał serię 5 kolejnych wygranych drużyny z Birmingham.

Fulham również bardzo dobrze spisuje się w tegorocznych rozgrywkach, bowiem jak na drużynę która zazwyczaj balansuje pomiędzy Premier League, a Championship, teraz zajmuje w tabeli 9 miejsce i jest już pewna utrzymania w lidze, co na pewno jest już wielkim sukcesem dla tej drużyny.

W poprzednim meczu Fulham wygrało u siebie z Leeds 2:1 i po wyjazdowej wygranej z Evertonem, była to już druga wygrana dla tej drużyny z rzędu. Gole na wagę 3 punktów dla Fulham zapewniły gole Wilsona w 58 oraz Pereiry w 72 minucie meczu.

Aston Villa jest faworytem tego spotkania i bez wątpienia ma o co walczyć, bowiem zajęcie miejsca dającego prawo gry w Europie byłoby ogromnym sukcesem dla tej drużyny. Motywacja oraz własny stadion powinny sprawić, że gospodarze wygrają ten mecz.