Sprawdź nasz typ dnia na mecz AS Roma – Cagliari, rozgrywany w ramach włoskiej Serie A, w poniedziałek 5 lutego 2024 roku, o godzinie 20:45.

AS Roma przystępuje do tego spotkania 23 kolejki Serie A, w bardzo dobrych nastrojach, bowiem Rzymianie wygrali dwa poprzednie mecze ligowe, tym samym wydaje się zakończyli dość słaby okres w swojej grze.

Ostatnim razem pokonali Salernitanę 1:2, na wyjeździe, a gole na wagę cennych 3 punktów zdobyli Dybala w 51 minucie z rzutu karnego oraz Pellegrino 15 minut później.

W tabeli Roma zajmuje miejsce 6 z dorobkiem 35 punktów, a ich strata do TOP4 wynosi tylko 4 oczka, więc dzisiejszy mecz jest dla nich bardzo ważny.

Cagliari nie może być zadowolone z meczów które rozgrywało w poprzednich tygodniach, bowiem dwa poprzednie to dwie porażki, z Torino u siebie 1:2 oraz Frosinone na wyjeździe 3:1, więc nie mówimy tu o przeciwnikach z wysokiej półki.

Dokładając do tego fakt, że Cagliari wygrało zaledwie jeden mecz z ośmiu poprzednio rozegranych, nie można być optymistą jeśli chodzi o grę tej drużyny w nadchodzącym czasie.

W tabeli goście dzisiejszego meczu zajmują miejsce 17, a więc tuż nad strefą spadkową z dorobkiem 18 punktów po 22 meczach.

Roma jest oczywiście faworytem tego meczu i jak już wspomniałem walczy o TOP4 które daje prawo gry w Lidze Mistrzów. Ich forma jest zdecydowanie lepsza niż drużyny Cagliari, a także jakość piłkarska przemawia za gospodarzami dzisiejszej potyczki.