Sprawdź nasz typ dni na mecz Arsenal Tivat – Alashkert, rozgrywany w ramach eliminacji Ligi Konferencji UEFA, w czwartek 20 lipca 2023 roku, o godzinie 20:30.

Arsenal Tivat nieco zaskoczył swoim występem na wyjeździe na Alashkert remisując ten mecz 1:1, ale i tak miał dużo szczęścia, bo niewiele zabrakło by gospodarze strzelili zwycięskiego gola.

Objęli prowadzenie po golu Montenegro w 23. minucie i mieli szczęście, że gospodarze mieli słabą skuteczność, by lepiej wykorzystać swoje szanse.

Defensywny pomocnik Gareginyan został pozyskany Pjunik, natomiast pomocnik Biai został pozyskany z Arges, a napastnik Kutalia przeszedł do izraelskiej drużyny Ness Ziona.

Ormianie byli sporym faworytem w pierwszym meczu, ale gdy już zostali w tyle z wynikiem, dominowali zdecydowanie nad rywalami, ale wyrównali dopiero po golu Ustinova w 66. minucie.

Ogólnie rzecz biorąc, byli znacznie lepsi, jednak będą musieli dalej poprawiać swoją skuteczność, aby zwiększyć swoje szanse na awans.

Napastnik Bulatovic trafił do Lokomotivy Zagrzeb, a pomocnik Bakić do Petrovaca. Ofensywny pomocnik Kojasevic został pozyskany z FK Jezero.

Alashkert nadal jest faworytem do awansu i odniesienia tutaj zwycięstwa, jednak Arsenal pokazał, że nie potrzebuje wiele, aby zdobyć bramkę. Znalezienie drogi do siatki obu drużyn wydaje się rozsądnym wyborem, ponieważ Ormianie wyróżniają się jako faworyci, ale są również bardzo chwiejni z tyłu.