Sprawdź nasz typ dnia na mecz Anglia – USA, rozgrywany w ramach Mistrzostw Świata 2022, w piątek 25 listopada 2022 roku, o godzinie 20:00.

Anglia otworzyła swoją historię w Katarze w najlepszy możliwy sposób, ponieważ w zeszły poniedziałek wydawali się całkiem przekonujący w starciu z Iranem, kiedy zmiażdżyli przeciwnika wynikiem 6:2.

Zdecydowanie lepsi okazali się Anglicy, którzy zdobyli aż trzy gole w każdej części meczu, w drugiej wyglądali na nieco rozluźnionych i pozwolili Irańczykom na nieco swobody, tracąc dwa gole.

Środkowy obrońca Maguire i prawy obrońca Walker mają pewne obawy dotyczące kontuzji.

Trudniejsze zadanie na inaugurację mieli USA z nieco niedocenianą Walią, ale i tak zaprezentowali się przyzwoicie i po remisie 1:1 zdobyli punkt.

W 36. minucie objęli prowadzenie po golu Weah, ale w dalszej części europejczycy zagrali z większą agresją i zasłużenie wyrównali po rzucie karnym wykonanym przez Bale’a w ostatnich dziesięciu minutach.

W tej chwili niepewni są pomocnicy de la Tore, McKennie i Musah.

Anglicy nie mogli sobie wyobrazić lepszego początku turnieju i zdecydowanie będą chcieli kontynuować tą dobrą serię.

Wchodzą w to starcie mając etykietę silnego faworyta i myślenie inaczej byłoby naprawdę nierealne, jednak Amerykanie poprawiają się przez lata i są w stanie być konkurencyjni do pewnego stopnia, więc przynajmniej moim zdaniem wybór dla większej liczby bramek z obu stron wydaje się najlepszym wyborem, dając nam tym razem przyzwoity kurs.