Sprawdź nasz typ dnia na mecz Almeria – Athletic Bilbao, rozgrywany w ramach hiszpańskiej Primera Division, w sobotę 22 kwietnia 2023 roku, o godzinie 16:15.

Almeria była do pewnego stopnia konkurencyjna w ostatniej rundzie wyjazdowej z Atletico Madryt, ale mimo to nie udało jej się sprawić niespodzianki w tym meczu, ponieważ przegrali 2:1.

Po wyjściu na prowadzenie Atletico już w 5 minucie meczu, goście odrobili straty i wyrównali za sprawą Leo Baptisty w 37. minucie, jednak nie udało im się utrzymać dobrego wyniku, ponieważ stracili jeszcze jedną bramkę tuż przed przerwą, prezentując się dość pasywnie w kontynuacji i po prostu nie potrafili znaleźć drogi do wyrównania w tym starciu.

Almeria jest obecnie o jedno miejsce nad strefą spadkową, trzy punkty przewagi nad najbliższą Valencią.

Obrońca Mendes (13/0) jest wątpliwy, podczas gdy poza grą pozostają obrońcy Akieme (25/1), Pozo (22/0) i napastnik Toure (19/6).

Bilbao wydawało się wystarczająco pewne siebie, aby sprostać oczekiwaniom w ostatnim meczu u siebie z Sociedad, kiedy rutynowo wygrali ten mecz 2:0, co pozwoliło im pozostać w grze o potencjalny bilet do Europy.

Oba gole strzelił Williams, który był skuteczny raz w każdej części meczu, stawiając czoła pewnym zagrożeniom ze strony przeciwnika w drugiej połowie, ale mimo to spisali się niezawodnie z tyłu, i utrzymali prowadzenie do końca.

Bilbao zajmuje 7. miejsce w rankingu LaLiga, mając obecnie cztery punkty straty w porównaniu z Villarreal, który zajmuje miejsce w Lidze Konferencji.

Goście muszą radzić sobie bez obrońcy Lekue (18/0), napastnika Morcillo (10/0), a ofensywny Muniain (25/0) jest wątpliwy.

Jak widać z ich obecnej sytuacji w tabeli, obie strony z pewnością zrobią wszystko, co w ich mocy, aby zgarnąć 3 punkty, co jest bardzo ważne w nadchodzącym spotkaniu.

Gra w domu powinna zapewnić Almerii pewność siebie, aby być konkurencyjnym, jak to tylko możliwe, ale druga strona ostatnio poprawia swoje mecze wyjazdowe, więc tak czy inaczej, prawie niemożliwe jest, aby jeden z nich zakończyła mecz z czystym kontem, niezależnie od wyniku.