Sprawdź nasz typ dnia na mecz AC Milan – Atalanta, rozgrywany w ramach Pucharu Włoch, w środę 10 stycznia 2023 roku, o godzinie 21:00.

AC Milan nie miał większych problemów, wygrywając na wyjeździe z Empoli 0:3 w ubiegłe niedzielne popołudnie.

Weszli w mecz jak na swoje standardy – bardzo dobrze, obejmując prowadzenie po golu Loftus-Cheeka w 11 minucie i kontynuowali grę w ten sam sposób, dominując na boisku i podwyższając prowadzenie po rzucie karnym wykorzystanym przez Giroud w 31. minucie.

W drugiej połowie kontynuowali grę w podobnym stylu, pozwolili jednak rywalowi na nieco bardziej otwarte podejście, wciąż będąc lepszymi i strzelając trzeciego gola za sprawą Pulisica w 88. minucie, potwierdzając swoją wyższość nad przeciwnikiem. Było to trzecie zwycięstwo AC Milan w ostatnich czterech rundach, który na razie zajmuje trzecie miejsce i jest bezpieczny w grze o Ligę Mistrzów.

Będzie im brakować bramkarza Sportiello (2/0), obrońców Kalulu (4/0), Caldary, Pellegrino (1/0), Thiawa (11/0), Tomoriego (16/3), Florenziego (17/0), pomocników Bennacer (5/0), Musah (13/0), Pobega (9/0) oraz napastników Chukwueze (14/0) i Okafora (12/3).

Atalanta nie była faworytem na wyjeździe z AS Roma i wydawała się nieco bardziej defensywna, ale mimo to jako pierwsza zdołała objąć prowadzenie i zdobyć punkt w meczu zremisowanym 1:1 w zeszłe niedzielne popołudnie.

Koopmeiners wyprowadził ich na prowadzenie w ósmej minucie, a Rzymianie nadal byli zespołem z nieco większym posiadaniem piłki i zasłużyli na wyrównanie w 39. minucie po rzucie karnym wykorzystanym przez Dybalę.

Pomimo nieco większego posiadania piłki przez Rzymian w drugiej połowie i stworzonych okazji, wynik nie uległ zmianie, a Atalanta była zdecydowanie szczęśliwsza po takim wyniku.

W drużynie powinno nadal brakować obrońców Hateboera (9/0), Toloi (7/0) oraz napastników Lookmana (18/7) i Toure (jak dotąd bez występów).

Milan pozostaje lekkim faworytem i zdecydowanie ma tutaj sposoby na zdobywanie bramek, wyglądając lepiej w ataku, jednak biorąc pod uwagę, że jest to mecz pucharowy, Atalanta z pewnością nie szuka pasywnego podejścia. Goście z pewnością będą mieli swoje szanse, zwłaszcza że Milanowi daleko do swojej najsilniejszej wyjściowej jedenastki, zwłaszcza w obronie.