Sprawdź nasz typ dnia na mecz RB Lipsk – Real Madryt, rozgrywany w ramach Ligi Mistrzów UEFA, we wtorek 13 lutego 2024 roku, o godzinie 21:00.

Po zimowej przerwie wracają zmagania w piłkarskiej Champions League i już na start otrzymujemy hit tej rundy rozgrywek.

RB Lipsk przystępuje do tego spotkania w dość dobrych nastrojach ponieważ udało im się przerwać fatalną passę 3 porażek z rzędu jaką zanotowali po wznowieniu rozgrywek w nowym roku. Ostatnim razem zremisowali na wyjeździe z Augsburgiem 2:2 a tydzień wcześniej wygrali u siebie z Unionem Berlin 2:0.

W tabeli Bundesligi Lipsk plasuje się na 5 pozycji z dorobkiem 37 punktów po 21 meczach, a ich strata do TOP4 wynosi 3 punkty.

Real w poprzedniej kolejce ligowej wygrał w meczu na szczycie z Gironą, u siebie aż 4:0 i potwierdził, że w tym momencie w pełni zasługuje na fotel lidera La Liga.

Ich zwycięstwo z rewelacją tegorocznych rozgrywek Gironą nie podlegało dyskusji ani przez moment, bo już w 6 minucie na prowadzenie Królewskich wyprowadził Vinisius Junior, a kolejne gole strzelali Bellingham w 35 oraz 54 minucie a także Rodrygo, który ustalił wynik meczu w 61 minucie gry.

Real jest w kapitalnej formie i sądzę, że już w pierwszym meczu z RB Lipsk będzie chciał potwierdzić swoją wyższość nad rywalem i odebrać im nadzieję przed rewanżem na Santiago Bernabeu. Lipsk to nie jest już ta drużyna, która zachwycała swoją grą kibiców.