Sprawdź nasz typ dnia na mecz Napoli – Como, rozgrywany w ramach włoskiej Serie A, w piątek 4 października 2024 roku, o godzinie 18:30.

Po porażce w meczu wyjazdowym z Veroną, Napoli zaczęło lepiej sobie radzić, wygrywając u siebie 2:0 z Monzą i mając na koncie bilans 4-1-1.

Było to przekonujące i pewne zwycięstwo nad Monzą, ponieważ strzelili gole wcześnie za sprawą Politano i Kvaratskhelia w pierwszej połowie, zwalniając tempo w dalszej części rywalizacji. Ich czwarty mecz bez straconej bramki, i teraz wyglądają o wiele solidniej niż na samym początku.

Bramkarz Meret (5/0) pauzuje z powodu kontuzji, a pomocnik Folorunsho (1/0) pozostaje niepewny.

Como zdołało zdobyć trzy punkty w wygranym 3:2 meczu u siebie z Veroną, co wyraźnie pokazało, że drużyna na początku sezonu nie gra nudnej piłki nożnej.

Sam mecz mógł potoczyć się w obie strony w pewnym momencie, jednak to Como wyglądało o wiele lepiej w pierwszej połowie i zdecydowanie zasługiwało na prowadzenie. Od 64. minuty gospodarze grali z zawodnikiem więcej, co ułatwiło im grę. Ich drugie zwycięstwo z rzędu, i powoli przystosowują się do gry w Serie A.

Goście będą musieli zmierzyć się z brakiem obrońcy Barby (2/0) i napastnika Cerri (2/0).

Napoli z pewnością będzie chciało odnieść zwycięstwo, a ich ofensywne podejście jest tutaj zdecydowanie oczekiwane. Como nie ma tu nic do stracenia, a ich bardziej otwarty styl jest dobrze znany. Co więcej, pozostają potężni w ataku i z pewnością spróbują poprzez kontrataki.

Gospodarze nadal są zdecydowanymi faworytami, ale ja stawiam przede wszystkim na liczbę goli, gdyż Como nadal jest dość nieprzewidywalne, ale w pozytywnym sensie.

DATA: 4 października 2024, godz. 18:30