Sprawdź nasz typ dnia na mecz Cracovia – Stal Mielec, rozgrywany w ramach Ekstraklasy, w poniedziałek 30 września 2024 roku, o godzinie 19:00.

Cracovia udowodniła, że ​​jest faworytem, ​​wygrywając 1:2 na wyjeździe z Puszczą w minioną sobotę.

Obie drużyny zdobyły po jednym golu w ciągu pierwszych piętnastu minut, ale to goście mieli znacznie więcej posiadania piłki, utrzymując większą intensywność w drugiej połowie i w pełni zasłużyli na zwycięstwo, które przyniósł Kakabadze w 67. minucie. Cracovia została wyeliminowana z Pucharu Polski grając we wtorek na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz.

Ofensywny pomocnik Kakabadze (9/1) i pomocnik Rozga (8/1) nie zagrają w tym meczu z powodu zawieszenia. Napastnik Smigliewski wciąż nie zagra.

Stal Mielec w końcu odniosła bardzo potrzebne zwycięstwo przed własną publicznością, pokonując w ubiegły weekend Motor Lubin 1:0.

To oni wyglądali na bardziej ożywionych na boisku w pierwszej połowie i zasłużenie objęli prowadzenie w 50. minucie po golu Krykuna, przy czym żadna z drużyn nie chciała ryzykować więcej pod koniec meczu. Stal Mielec również została wyeliminowana z Pucharu Polski na wyjeździe z Koroną Kielce w środku tygodnia, przegrywając po rzutach karnych.

Goście będą musieli pogodzić się z brakiem obrońców Ehmanna i Pajnowskiego, którzy nie zagrają już w tym sezonie.

Po dwóch słabych meczach u siebie Cracovia wygląda solidnie i pewnie przed własnymi kibicami, a ostatnio potwierdziła to znakomitymi występami na wyjazdach.

Z drugiej strony Stal Mielec wygląda jak drużyna, która może mieć w tym sezonie spore problemy z utrzymaniem swojego statusu w Ekstraklasie. Gospodarze powinni mieć wszystko w swoich rękach.

DATA: 30 września 2024, godz. 19:00