Sprawdź nasz typ dnia na mecz FCSB – RFS Ryga, rozgrywany w ramach Ligi Europy UEFA, w czwartek 26 września 2024 roku, o godzinie 21:00.

Mimo że piłkarze z Bukaresztu rozpoczęli europejską przygodę od znakomitych zwycięstw nad Virtusem i Maccabi Tel Awiw, gra ze Spartą Praga była dla nich zbyt dużym wyzwaniem i FCSB musiało zadowolić się awansem do fazy play-off Ligi Europy i zasłużonym awansem w sierpniu w starciu z LASK Linz.

Ich obowiązki w lidze krajowej nieco ucierpiały, ponieważ w zeszły weekend kolejny raz stracili punkty, tym razem u siebie w starciu 1:1 z Petrolul. Po objęciu prowadzenia już w trzeciej minucie dzięki Balucie, mecz został rozstrzygnięty przez fakt, że gospodarze grali w osłabieniu od 30 minuty, tracąc bramkę w doliczonym czasie gry.

Środkowy obrońca Ngezana (5/1) i lewy obrońca Kiki (1/0) są kontuzjowani w drużynie gospodarzy.

RFS również rozpoczęło rozgrywki europejskie w Lidze Mistrzów, zostając wcześnie wykluczone przez norweski Bodo/Glimt. Później, po zwycięstwie nad UE Santa Coloma, miało łatwiejszą drogę do Ligi Europejskiej, pod koniec sierpnia niespodziewanie eliminując APOEL Nikozja po rzutach karnych.

Podobnie jak w poprzednim sezonie, RFS nadal dominuje w łotewskiej Virslidze, mając obecnie sześć punktów więcej niż drugi w tabeli Riga FC i jeden mecz mniej rozegrany. W zeszły piątek wieczorem pokonali walczących o utrzymanie FK Liepaja 2:0.

Lewy obrońca Mares (25/6), defensywny pomocnik Jatta, gracze ofensywni Deocleciano (23/7), Lemajic (23/10), Diomande (22/11) i Osuagwu (3/1) są kontuzjowani.

Istnieje pewna różnica jakości, której nie można pominąć, mówiąc o tych dwóch drużynach. FCSB nie błyszczy, ale nadal powinno podejść do tego meczu całkowicie poważnie, a jeśli to zrobi, ich zwycięstwo nie powinno być kwestionowane w żadnej fazie. RFS jest drużyną która słabo radzi sobie na wyjazdach w meczach e Europie.

DATA: 26 września 2024, godz. 21:00