Sprawdź nasz typ dnia na mecz Sturm Graz – Tirol, rozgrywany w ramach austriackiej Bundesligi, w sobotę 31 sierpnia 2024 roku, o godzinie 19:30.

Sturm Graz potwierdził swoją wyższość nad Altach (2:1) i udowodnił po raz kolejny, że potrafi stawić czoła niebezpiecznym drużynom na własnym boisku. Wygrali również w meczu pucharowym na wyjeździe z Ried (1:3), strzelając trzy szybkie gole, a następnie zachowawczo grali w drugiej połowie, grając w dziesiątkę.

Sturm nie stracił dotychczas punktów w lidze i spodziewam się, że będą kontynuować tę passę i skorzystają z łatwiejszego harmonogramu rozgrywek.

Młody obrońca Arjan Malic (4/0) nie zagra, ponieważ otrzymał czerwoną kartkę w meczu pucharowym z Ried, a napastnik Seedy Jatta (3/0) również pauzuje za kartki.

Tirol miał wiele problemów na własnym boisku przeciwko Klagenfurt (0:1), gdzie oddał tylko dwa strzały na bramkę. Nie popisali się również w pierwszym meczu sezonu na wyjeździe z Rapidem (2:0), gdzie nie udało im się oddać ani jednego strzału. Są z pewnością najsłabszym zespołem w Bundeslidze i będą mieli problemy przez resztę sezonu.

Obaj główni napastnicy Tobias Anselm (4/0) i Lukas Hinterseer (3/0) pauzują za kartki . W ataku są teraz dostępni tylko młodzi zawodnicy (Diarra, Vötter i Forst).

Nie wątpię, że Sturm Graz wygra ten mecz. Powinni wykorzystać swój łatwy harmonogram spotkań i udać się na przerwę ligową, będąc na pierwszym miejscu w tabeli. Tirol nie powinien być dla nich aż tak trudnym zadaniem.

DATA: 31 sierpnia 2024, godz.: 19:30

TYP: 1 (HA: -1.5)