Sprawdź nasz typ dnia na mecz Molde – Elfsborg, rozgrywany w ramach eliminacji Ligi Europy UEFA, w czwartek 22 sierpnia 2024 roku, o godzinie 19:00.

Molde całkowicie pokonało Cercle Brugge w pierwszym meczu, pewnie wygrywając 3:0 dzięki trzem bramkom strzelonym w ciągu pierwszych trzydziestu minut.

Zadbali o to, by nie mieć wielkich problemów w meczu rewanżowym, wydając się biernymi, ale wystarczająco zaangażowanymi, by nie narażać się na zbytni stres o awans, przegrywając to spotkanie 1:0. Grali w przewadze jednego zawodnika przez sześćdziesiąt minut i faktycznie dobrze kontrolowali wynik końcowy. Mieli wolny weekend w związku z obowiązkami Eliteserien, aby lepiej przygotować się do tego meczu.

Środkowy obrońca Bjornbak (1/0), pomocnik Bakke (7/0) oraz napastnicy Wolff Eikrem (16/8), Gulbrandsen (8/2) i Berisha nadal nie mogą zagrać z powodu kontuzji.

Po remisie 1:1 w meczu wyjazdowym z Rijeką w Chorwacji i zaciętym meczu, Elsfborg pokazał się przed własnymi kibicami o wiele lepiej, wygrywając 2:0 w meczu rewanżowym w zeszły czwartek.

Początkowo mecz był mało interesujący, ale pod koniec to Szwedzi pokazali więcej energii, a swoją przewagę udokumentowali dzięki bramkom Baidoo w 68. minucie i Qasema.

Obrońca Henriksson (11/0) jest niepewny występu.

Molde już dwa razy zrozumiało, jak ważne są mecze domowe i nie ma wątpliwości, że będą dążyć do kolejnego zwycięstwa i ofensywnego występu. Te dwie drużyny znają się całkiem dobrze, spotkały się dwa lata temu, kończąc rywalizację wynikiem 6:2 dla Molde. Od tego czasu niewiele się zmieniło, Molde radzi sobie o wiele lepiej u siebie, podczas gdy Elfsborg ma słabe punkty poza domem.

DATA: 22 sierpnia 2024, godz. 19:00