Sprawdź nasz typ dnia na mecz Slovan Bratysława – Celje, rozgrywany w ramach Ligi Mistrzów UEFA, we wtorek 30 lipca 2024 roku, o godzinie 20:30.

W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami Slovan Bratysława wyglądał bardzo dobrze do 30. minuty, kiedy to Savvidis został wykluczony z gry, mimo, ze to Celje wyszło na prowadzenie już 7 minuice gry. W jedenastej minucie piłkarze Slovana znaleźli sposób na odpowiedź po bramce zdobytej przez Streleca.

Byli pod większą presją, jak zareagować po tym wykluczeniu w następnych minutach, ale drużyna dobrze się przegrupowała w przerwie i nie wyglądała na tak zdominowaną w drugiej, mimo że słoweńska drużyna miała kilka dobrych okazji. W sobotni wieczór odnieśli zwycięstwo 1:4 na wyjeździe z Komarno w pierwszej rundzie Nike Liga.

Defensywny pomocnik Savvidis (3/0) jest teraz zawieszony. Prawy obrońca Pauschek (2/0) jest na razie niepewny, a napastnik Adler jest długotrwale nieobecny.

Celje nie było faworytem w pierwszym meczu, ale na pewno ma czego żałować, ponieważ przez ponad godzinę grało w przewadze jednego zawodnika.

Objęli prowadzenie dzięki bramce Bobicaneca w siódmej minucie, ale stracili prowadzenie już cztery minuty później, mając kilka naprawdę niezłych szans w drugiej połowie, aby zmienić wynik. Celje miało wolny weekend, aby lepiej przygotować się do tego meczu. Ofensywny pomocnik Svetlin (4/1) pozostaje na razie niepewny.

Nie ma wątpliwości, że Slovan Bratysława jest teraz faworytem po przetrwaniu tej godziny w Słowenii. Są jednak dość podatni na ataki z tyłu, a Celje nie wchodzi w to spotkanie jako poważny outsider. Gole są prawdopodobne.

DATA: 30 lipca 2024, godz. 20:30