Sprawdź nasz typ dnia na mecz Sirius – Malmo, rozgrywany w ramach szwedzkiej Allsvenskan, w piątek 19 lipca 2024 roku, o godzinie 19:00.

Sirius sprostał roli faworyta w wygranym 3:1 meczu u siebie z GAIS w zeszły weekend, wykazując się dużą dyscypliną przez cały mecz.

To Castegren dał im prowadzenie w 40. minucie i chociaż goście odpowiedzieli szybko w drugiej połowie, to Sirius pokazał pełną intensywność w kolejnych minutach i ponownie objął prowadzenie za sprawą Heiera, przypieczętowując zwycięstwo bramką Salecha w drugiej minucie doliczonego czasu gry.

Obrońca Carlsson (1/0) nie zagra w drużynie gospodarzy.

Z kolei Malmo FF przerwało serię zwycięstw, przegrywając 2:1 na wyjeździe z Mjallby. Nie udało im się sprostać intensywności gry i lepiej utrzymać piłkę przy nogach.

To po prostu nie był ich dzień, a gospodarze zdobyli gola pod koniec pierwszej połowy po dość pasywnym podejściu Malmo, podczas gdy oni zdobyli drugiego gola na początku drugiej połowy i wytyczyli kierunek gry. Malmo wyglądało lepiej i całkowicie zdominowało grę do samego końca, stwarzając kilka okazji, ale udało im się zmniejszyć deficyt dopiero dzięki samobójczemu golowi w 79. minucie.

Pomocnicy Pena (12/0), Holmqvist Vecchia (2/1) i Lewicki są kontuzjowani. Obrońca Tinnerholm (3/0) również powinien być poza składem.

Po tej porażce na wyjeździe z Mjallby nie ma wątpliwości, że Malmo FF będzie teraz chciało się odbić, rzucając tutaj za trzy punkty. Ich ofensywne podejście jest lepsze niż oczekiwano, a Sirius ma wystarczająco dużo pewności siebie, aby stanąć na wysokości zadania i pokazać również swój ofensywny potencjał – przynajmniej tymczasowo w trakcie gry.

DATA: 19 lipca 2024, goz. 19:00