Sprawdź nasz typ dnia na mecz HJK Helsinki – Panevezys, rozgrywany w ramach eliminacji Ligi Mistrzów UEFA, we wtorek 16 lipca 2024 roku, o godzinie 18:00.

HJK Helsinki bardzo ograniczyło swoje szanse na awans, przegrywając 3:0 w pierwszym meczu, i chociaż w tym meczu powinno mieć przewagę jakościową, czeka je piekielnie trudne zadanie.

Stracili łatwego gola na początku meczu, próbując grać piłką i zostawiając luki w obronie, co sprawiło, że ich obrona była bardziej podatna na tracenie goli. Nawet gra z jednym zawodnikiem więcej w ostatnich dwudziestu minutach nie poprawiła ich szans na zmniejszenie porażki.

Obrońca Halme (12/1) powrócił do drużyny.

Panevezys z Litwy może być bardzo zadowolony z końcowego wyniku pierwszego meczu, ponieważ prawdopodobnie byłby również zadowolony z remisu, gdyby zaoferowano mu go przed meczem.

Dobrze wykorzystali swoje szanse, wykazali się dojrzałością, która pozwalała im dezorientować przeciwników, a także stabilnością w formacji defensywnej, gdy w ostatnich dwudziestu minutach meczu musieli grać w osłabieniu.

Napastnik Dieng (4/0) jest zawieszony za czerwoną kartkę w poprzednim meczu.

Gospodarze będą musieli atakować od pierwszej minuty i chociaż ich zwycięstwo jest teraz prawdopodobne, luki w obronie, jakie pozostawią, dadzą gościom wystarczająco dużo szans na zdobycie gola.

DATA: 16 lipca 2024, godz. 18:00