Sprawdź nasz typ dnia na mecz Ajax Amsterdam – Aston Villa, rozgrywanym w ramach Ligi Konferencji UEFA, w czwartek 7 marca 2024 roku, o godzinie 18:45.

Ajax miał sporo szczęścia, pokonując w dwumeczu poprzedniej rundy Bodo/Glimt, po remisie u siebie 2:2 i sporej presji w rewanżu.

Jakoś udało im się uratować głowę w drugim meczu (grając z jednym zawodnikiem mniej przez dwadzieścia minut w drugiej połowie), wykorzystując rzadką okazję w dogrywce.

W poprzednim meczu Ajax wygrał u siebie z Utrechtem 2:0 w meczu ligowym i przerwał passę 6 kolejnych meczów bez zwycięstwa we wszystkich rozgrywkach.

Obrońca Sutalo (17/0) jest zawieszony. Kontuzjowani pozostają obrońcy Avila (5/0), napastnicy van Axel Dongen (3/0) i Bergwijn (16/7). Pomocnik Berghuis (17/4) jest wątpliwy.

Aston Villa nie błyszczała tak mocno w pierwszej części rozgrywek Ligi Konferencji, ale mimo to dzięki bilansowi 4-1-1 w grupie z Legią, AZ Alkmaar i Zrinskim bez większych problemów zapewniła sobie pierwszą pozycję.

Są w bardzo dobrym okresie, jeśli chodzi o Premiership, po trzecim zwycięstwie z rzędu w zeszły weekend nad Luton 2:3 na wyjeździe. The Villans mają teraz pięć punktów przewagi nad piątym w tabeli Tottenhamem i są faworytami do zdobycia miejsca w Lidze Mistrzów.

Pomocnik Kamara (20/0) i obrońca Mings (1/0) są kontuzjowani. Wątpliwości budzą obrońca Diego Carlos (17/0), pomocnik Ramsey (16/1) i napastnik Duran (14/2).

Aston Villa wygląda bardzo groźnie w ataku i bez wątpienia jedzie doi Amsterdamu, aby zbliżyć się do awansu. Ajax nie gra dobrze w tym sezonie, jest zawodny w obronie i będzie miał ogromne problemy, żeby zatrzymać piłkarzy Aston Villa..

Bramki wydają się bardzo prawdopodobne, gdyż żadna z drużyn nie zdecyduje się na defensywne podejście.