Sprawdź nasz typ dnia na mecz Monaco – PSG, rozgrywany w ramach francuskiej Ligue 1, w piątek 1 marca 2024 roku, o godzinie 21:00.

Monaco w poprzedniej kolejce wygrało na bardzo trudnym terenie w Lens 2:3, strzelając zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry.

Bologun i Minamino wyprowadzili Monaco na dwubramkowe prowadzenie, ale jeszcze przed przewą odpowiedział Wahi zmniejszając deficyt drużyny Lens. Po przerwie emocji nie brakowało bowiem w 77 minucie wyrównał Sadi, a w 82 karnego na ekipy z Księstwa nie wykorzystał Bologun. Jak już wspominałem w w 92 minucie zwycięstwo ekipie Monaco zapewnił Minamino.

W tabeli ligowej Monaco plasuje się na dobrej, 3 pozycji z dorobkiem 41 punktów po 23 meczach, a ich przewaga nad 4 zespołem wynosi tylko 1 punkt.

PSG w niezwykle szczęśliwych okolicznościach zremisowało poprzedni mecz w Rennes u siebie 1:1, przegrywając po golu Gouri, w 33 minucie. Gola na wagę 1 punktu dla Paryżan zdobył w doliczonym czasie gry z rzutu karnego Ramos.

PSG z bezpieczną przewagą 11 punktów prowadzi w tabeli Ligue 1, pewnie zmierzając po kolejny tytuł mistrzowski.

Obie drużyny charakteryzuje otwarta gra i jestem przekonany, że dzisiaj będziemy świadkiem efektownego widowiska, z dużą ilością goli.