Sprawdź nasz typ dnia na mecz Real Sociedad – Mallorca, rozgrywany w ramach Pucharu Króla Hiszpanii, we wtorek 27 lutego 2024 roku, o godzinie 21:30.

Real Sociedad w poprzednim meczu, rozgrywał ligowe spotkanie z Villarreal u siebie i po dość słabym występie przegrał 1:3. Villarreal wyszedł na prowadzenie już w 17 minucie gry po golu Comesana, a tuż po przerwie podwyższył na 0:2 ten sam zawodnik. W końcówce meczu gospodarze strzelili kontaktową bramkę, ale ostatnie słowo należało do Sorlotha, który ustalił wynik meczu.

Sociedad ma w ostatnim czasie problemy z wygrywaniem spotkań, bo zaledwie jeden z ostatnich 7 meczów zakończył się zwycięstwem drużyny z Kraju Basków, ale co ciekawe był to mecz wyjazdowy z Majorką.

W tabeli ligowej Sociedad zajmuje 7 pozycję z dorobkiem 40 punktów i stratą 2 oczek do europejskich pucharów.

Mallorca musi spoglądać w dół tabeli, bowiem zajmując 16 pozycję jest w bezpośredniej walce o utrzymanie ponieważ ich przewaga nad strefą spadkową wynosi 6 punktów.

Piłkarze z Majorki zremisowali poprzednie spotkanie z Alaves na wyjeździe 1:1, a gola na wagę 1 punktu zdobył dla gości Nastasic w 88 minucie gry.

Real Sociedad ma idealną okazję na wygraną i podniesienie morale w zespole, bowiem z drużyną Majorki wygrała 12 ostatnich meczów u siebie i sądzę, że i tym razem zakończy mecz z tarczą i awansuje do kolejnej rundy Pucharu Króla. W pierwszym meczu tych drużyn padł remis 0:0.