Sprawdź nasz typ dnia na mecz Ferencvaros – Olympiakos Pireus, rozgrywany w ramach Ligi Konferencji UEFA, w czwartek 22 lutego 2024 roku, o godzinie 21:00.

Ferencvaros nie zdołał wywieźć pozytywnego wyniku z Pireusu, w pierwszym meczu rozgrywanym tydzień temu, przegrywając 1:0.

Trzeba przyznać, że grecka drużyna wyglądała nieco lepiej, niż się spodziewano i zasłużenie odniosła zwycięstwo przed własnymi kibicami.

Aby lepiej przygotować się na rewanżowy mecz, Ferencvaros przełożył mecz w lidze krajowej, w którym odniósł cztery zwycięstwa z rzędu, zajmując drugie miejsce z oczkiem mniej niż Paks zajmujący pierwsze miejsce, ale także mając przed sobą mecz do rozegrania.

Gospodarze nie mają żadnych nowych zmartwień związanych z kontuzjami. Napastnik Halmai pozostaje długoterminowym nieobecnym, ale i tak nie zagrał w tym sezonie.

Jak już powiedziano, Olympiakos zasłużył na zwycięstwo w pierwszej rundzie, gdyż początek meczu wyglądał na dość wyrównany, ale z biegiem czasu to drużyna z Pireusu pokazała więcej.

Wreszcie gol padł w 83. minucie za sprawą El Kaabi, w zasłużony sposób, ponieważ w drugiej połowie drużyna nieznacznie zwiększała presję na biernych gości.

W zeszłą niedzielę Olympiakos pokonał PAOK1:4 w imponującym występie. Po raz kolejny potwierdził, że jest etraz w bardzo dobrej formie, odzyskując swoje szanse w wyścigu o tytuł, wciąż mając pięć punktów straty do liderów AEK Ateny.

Lewy obrońca Leidner, prawy obrońca Quini (13/1) i napastnik Martins (4/0) są kontuzjowani.

Ponieważ Ferencvaros nie ma na co czekać, mecz powinien być bardziej otwarty niż w pierwszym meczu. Grecy oczywiście ostatnio się poprawili i nabrali pozytywnego impetu, poprawiając także atmosferę w szatni, ale Węgrzy powinni być groźni, starając się awansować.