Sprawdź nasz typ dnia na mecz Viktoria Koln – Saarbrucken, rozgrywany w ramach niemieckiej 3. Bundesligi, w środę 21 lutego 2024 roku, o godzinie 19:00.

Viktoria Koln faktycznie pokazała znacznie więcej, niż wynika z końcowego wyniku, kiedy w ostatni weekend doznała niewielkiej porażki 1:0 na wyjeździe z Duisburgiem.

Jedyny gol padł w 40. minucie za sprawą Kolle, ale to goście dominowali na boisku i faktycznie wyglądali lepiej. Chwila mniejszej koncentracji kosztowała ich wiele, choć w dalszym ciągu byli lepsi i przeważali na boisku, ale to się nie przyniosło rezultatu.

Kontuzjowani są środkowi obrońcy Greger (21/0) i Dietz (8/0), a także lewy boczny obrońca May (18/0), pomocnicy Fritz (17/0), Henning (12/0), Bogicevic ( 17/4), Engelhardta (4/0) i Philippa (21/4).

Saabrucken uzasadnił swoją rolę faworyta w zwycięstwie 0:2 na wyjeździe z Mannheim w zeszłą niedzielę i odniósł pierwsze zwycięstwo po trzech rundach 3. Ligi.

Było to ważne zwycięstwo, ponieważ padło z drużyną również walczącą o utrzymanie. Teraz drużyna Saarbrucken ma dziewięć punktów przewagi nad czerwoną strefą i mogą wejść w nieco spokojniejszą fazę sezonu.

W pierwszej połowie byli znacznie bardziej konkretni i zdobyli gole po strzałach Kerbera w 29. minucie i Thoelke w 45. minucie, a Mannheim próbował więcej w drugiej połowie i tylko kwestią szczęścia było to, że mecz nie skomplikował się dla nich bardziej. .

Środkowy obrońca Uafferro (20/1) jest kontuzjowany, brakuje im także pomocnika Neudeckera (10/1) oraz napastników Jacoba i Schmidta (6/3).

Viktorii Koln będzie brakować kilku ważnych zawodników, ale mimo to pozostanie bardzo groźna przed własnymi kibicami i nie będzie to stanowić większego problemu, mimo że faworytem pozostaje Saarbrucken. Goście są bliżej zdobycia trzech punktów, ale daleko im do niezawodnej drużyny w obronie, a bramki wydają się tutaj bardzo prawdopodobne.