Sprawdź nasz typ dnia na mecz Valencia – Almeria, rozgrywany w ramach hiszpańskiej Primera Division, w sobotę 3 lutego 2024 roku, o godzinie 14:00.

Valencia ma jak dotąd niezłe momenty w całym sezonie, notując cztery zwycięstwa z rzędu w LaLiga, ale w ubiegły weekend zanotowała porażkę na wyjeździe z Atletico Madryt 2:0.

Ogólnie wyglądają dobrze, ale nie mają dobrego bilansu w starciu z czołowymi zespołami na wyjazdach. Minęła nieco ponad połowa sezonu, a Valencia traci cztery punkty do strefy europejskiej.

Pomocnik Canos (14/1) jest kontuzjowany, a napastnik Almeida (8/0) jest obecnie wątpliwy. Kilka dni temu ważny obrońca Gabriel Paulista opuścił ich i przeszedł do Atletico Madryt.

Almeria całkowicie straciła grunt pod nogami po porażce u siebie 0:3 z Alaves, nie wykazując pozytywnego wpływu po rozdzierającej serce porażce z Realem, gdy na wyjeździe mieli dwa gole przewagi do przerwy, ale cały mecz przegrali 3:2.

Nie radzili sobie jednak tak słabo na boisku i stworzyli kilka przyzwoitych okazji, a wynik z pewnością mógł być inny, ponieważ Alaves nie pozostawił tak wspaniałego wrażenia, ale raczej dobrze wykorzystał sytuację.

Ofensywni gracze Suarez (10/4) i Kone (8/0) pozostają kontuzjowani.

Valencia nie jest drużyną, której ogólnie ufam w tym sezonie, ale w tym meczu pozostaje zdecydowanym faworytem. Jednak moim pierwszym wyborem będzie to, że obie drużyny znajdą drogę do bramki, ponieważ Almeria wykazuje poprawę w ofensywnej części gry i tak naprawdę nie ma nic do zyskania, grając defensywnie.