Sprawdź nasz typ dnia na mecz Tottenham – Brentford, rozgrywany w ramach angielskiej Premier League, w środę 31 stycznia 2024 roku, o godzinie 20:30.

Tottenham w poprzednim meczu przegrał u siebie z Manchesterm City w Pucharze Anglii 0:1, i został wyeliminowany z dalszej rywalizacji.

Przez cały mecz znajdowali się pod presją rywali i do samego końca po prostu nie mogli wytrzymać presji, przegrywając po późnym, ale zasłużonym golu Obywateli.

Jeśli chodzi o Premier League, to Koguty zremisowały 2:2 z Manchesterem United i na razie tracą trzy punkty do Aston Villi, która plasowała się na pozycji dającej prawo gry w Lidze Mistrzów.

Pomocnik Bissouma (15/0) i ofensywny Heung-Min (20/12) pełnią obowiązki międzynarodowe. Pomocnik Sarr (18/2) jest wątpliwy, kontuzjowani pozostają pomocnik Lo Celso (10/2) oraz ofensywni gracze Veliz (8/0) i Solomon (5/0).

Brentford zakończył swoją negatywną passę zwycięstwem 3:2 nad Nottingham Forest dwa tygodnie temu, ale zdobycie trzech punktów nie przyszło tak łatwo, jak oczekiwano, ponieważ po drodze było wiele przeszkód.

Nottingham okazało się dość trudnym przeciwnikiem i objęło prowadzenie w 3 minucie, ale Brentford wyrównał jeszcze przed przerwą, w drugiej połowie to Brentford wyszło na prowadzenie w 58 minucie, Nottingham wyrównało 7 minut później ale ostatnie słowo należało do gospodarzy, którzy zapewnili sobie zwycięstwo w 68 minucie gry, co było ich pierwszą wygraną po pięciu poprzednich porażkach.

Ze względu na obowiązki międzynarodowe gościom zabraknie defensywnego pomocnika Onyeki (16/0), prawego obrońcy Ghoddosa (14/1) i napastnika Wissy (19/4). Kontuzjowani są lewi obrońcy Reguillon (1/0), Henry (5/0), prawy obrońca Hickey (9/0), ofensywny pomocnik Schade (5/1) i Mbeumo (15/7).

Tottenham jest w dobrej formie przed tym spotkaniem i ich zwycięstwo nie powinno być kwestionowane. Brentford ma pewne problemy i mimo, że jest silny w ataku, pozostaje zbyt słaby w porównaniu do Spurs, zwłaszcza gdy popatrzymy na nieobecności w drużynie.