Sprawdź nasz typ dnia na mecz Real Oviedo – Leganes, rozgrywany w ramach hiszpańskiej Segunda Division, w sobotę 27 stycznia 2024 roku, o godzinie 18:30.

Real Oviedo zaskoczył dobrym występem na wyjeździe z Ferrol, wygrywając 1:3 w ubiegły weekend. W pierwszej połowie wyglądali lepiej, ale już na początku drugiej połowy stracili gola, ale pokazali wówczas wielki charakter i ducha walki, odrabiając straty z nawiązką.

Mają teraz serię pięciu meczów bez porażki (seria 2-3-0) i w końcu są o krok od wejścia do strefy play-off. Plasują się dwa punkty za szóstym Levante i znajdują się teraz w sytuacji, w której muszą wygrać.

Obrońcy Tarin, Hernandez (4/0), Costas (18/0), Ahijado (9/0), pomocnicy Camarasa (10/2), Luismi (12/0) i napastnik Millan są poza grą z powodu kontuzji.

Leganes wykazał się bardzo dobrą skutecznością, wygrywając u siebie 2:0 z Burgos CF po dwóch bramkach Garcii w pierwszej połowie. Po świetnych kontratakach w pierwszej połowie strzelili dwa gole, ale w drugiej zagrali bardziej pasywnie i nie mieli większych problemów ze zdobyciem zwycięstwa, wyglądając na znacznie bardziej doświadczoną drużynę.

Było to ich pierwsze zwycięstwo u siebie po trzech kolejnych meczach z remisem. Nadal wyróżniają się jako główny kandydat do awansu, mając sześć punktów przewagi nad trzecim w tabeli Gijon i są w tej chwili najlepszym wyjazdowym zespołem w lidze z bilansem 6-2-3.

Gościom będzie brakować obrońcy Cisse (15/0) i pomocnika Neyou (19/1), którzy przebywali na wyjazdach międzynarodowych. Napastnik Raba (18/7) nie jest pewny wystepu.

Oba zespoły przystępują do tego meczu z poprawionym morale i trudno wyobrazić sobie, aby którykolwiek z nich był tutaj pasywny. Real Oviedo niewiele może zyskać, pozostając pasywnym, będąc blisko strefy play-off, podczas gdy Leganes i tak pozostaje jedną z najsilniejszych i najskuteczniejszych drużyn w Segunda Divisoin.