Sprawdź nasz typ dnia na mecz Atletico Madryt – Sevilla, rozgrywany w ramach Pucharu Króla Hiszpanii, w czwartek 25 stycznia 2024 roku, o godzinie 21:00.

Atletico Madryt osiągnęło to, czego chciało w zeszły poniedziałkowy wieczór, po niewielkim zwycięstwie 0:1 nad Granadą w starciu LaLiga. W pełni zasłużone zwycięstwo, ponieważ po raz kolejny udowodnili, że nie tylko stawiają na obronę, ale także potrafią dobrze grać w kontratakachi stwarzać zagrożenie, mając mniejsze posiadanie piłki.

Zwiększyli presję na początku drugiej połowy i nie potrzebowali dużo czasu, aby w 54. minucie zdobyć bramkę za sprawą Moraty. Po wyeliminowaniu Realu Madryt w poprzedniej rundzie i awansie do ćwierćfinału, nie ma wątpliwości, że ich motywacja jest teraz wysoka.

Kontuzjowani są prawy obrońca Azpilicueta (16/0), pomocnicy Lemar (3/0) i Vitolo. Lewy obrońca Mandava (1/0) pełni obowiązki międzynarodowe.

Sevilla objęła prowadzenie z Gironą w dziesiątej minucie, ale później została całkowicie zmiażdżona, tracąc trzy gole w ciągu następnych dziesięciu minut.

Sevilla ma obecnie bilans 0-0-4 w ostatnich czterech rundach LaLiga i zaledwie punkt przewagi nad znajdującym się w strefie spadkowej Cadiz.

Lewy obrońca Acuna (8/0) stoi pod znakiem zapytania. Kontuzjowani są środkowi obrońcy Salas (10/2), Gudelj (16/1) i ofensywny Lukebakio (12/2). Napastnik En-Nesyri jest na PNA.

Zmotywowana czy nie, skupiona czy nie, Sevilla jest daleka od standardów Atletico Madryt. Gospodarze wyróżniają się wyjątkową jakością w ataku i są bardzo skuteczni. Nawet jeśli wykażą się lepszym nastawieniem, trudno jest zobaczyć Sevillę w pełni skupioną na tym pojedynku, gdy zaledwie kilka dni później czekają na Osasunę w domu.