Sprawdź nasz typ dnia na mecz RPA – Tunezja, rozgrywany w ramach Pucharu Narodów Afryki, w środę 24 stycznia 2024 roku, o godzinie 18:00.

Republika Południowej Afryki zrobiła wrażenie w drugiej rundzie, wygrywając w wielkim stylu z Namibią 4:0 i obecnie jest zdecydowanym faworytem do awansu.

W pierwszej rundzie przeciwko Mali pokazali pewne pozytywne oznaki, ale mecz w drugiej rundzie był po prostu imponujący, ponieważ wszystko poszło po ich myśli.

Atakując od początku, udało im się strzelić trzy gole w pierwszej połowie za sprawą Tau (rzut karny), natomiast Zwane strzelił dwa gole. W drugiej połowie RPA nieco zwolniło tempo, mimo to zdobywając kolejną bramkę za sprawą Maseko.

Obrońca Maela (17/0, Orlando Pirates), pomocnicy Brooks (13/0, AmaZulu), Mbunjana (4/0, TS Galaxy), Le Roux (5/0, Volendam) i napastnicy Mothiba (18/4, Strasburg ), Hlongwane (19 kwietnia, Minnesota) i Foster nie zagrają w porównaniu z poprzednimi powołaniami.

Tunezja poniosła w pierwszej rundzie niewielką porażkę 0:1 z Namibią i choć w drugiej rundzie poprawiła się w meczu 1:1 z Mali, to na razie nie może być zadowolona ze swojego statusu.

Mając do tej pory tylko jeden punkt, jest to dla nich sytuacja, w której muszą wygrać, ponieważ każdy inny wynik zdecydowanie wykluczyłby ich z Pucharu Narodów Afryki.

Choć w ataku z Mali nie zaprezentowali zbyt wiele, zdołali odpowiedzieć za sprawą Rafii i wyrównać w 20. minucie, będąc pod presją, aby pokazać w ataku znacznie więcej, niż widzieliśmy przez pierwsze 180 minut tego turnieju.

Obrońcy Mathlouthi (39/3, Zamalek), Drager (39/3, Bazylea), Ben Mohamed (14/0, Guingamp), pomocnicy Sassi (79/6, Al Gharafa), Ben Larbi (13/3, Sharjah), Mejbri (27/0, Sevilla) oraz napastnicy Jebali (16/2, Gamba Osaka) i Chaouat (12/2, Muharraq) nier zagrają w porównaniu z poprzednimi meczami. Napastnik Khenissi (50/9, Kuwejt SC) doznał kontuzji.

Mimo że piłkarze Republiki Południowej Afryki poprawili się i podnieśli swoje morale w drugiej rundzie, nadal daleko im do bezpiecznego miejsca w fazie pucharowej. Głównie ze względu na fakt, że Tunezyjczycy będą musieli zaatakować i szukać zwycięstwa. Gracze z Afryki Północnej jak dotąd nie zrobili wrażenia, ale powinni się poprawić i grać tak ofensywnie, jak to tylko możliwe, zdecydowanie pozostawiając też luki w obronie.