Sprawdź nasz typ dnia na mecz Atalanta – Frosinone, rozgrywany w ramach włoskiej Serie A, w poniedziałek 15 stycznia 2024 roku, o godzinie 20:45.

Atalanta w poprzednim meczu rozgrywanym w ramach Pucharu Włoch, zaprezentowała się z wyśmienitej strony. Grała na wyjeździe z AC Milan, i z Mediolanu przywiozła awans do półfinału, choć faworytem do zwycięstwa nie była.

Wygraną 1:2, zapewniły dwa gole Koopmeinersa, jeden w doliczonym czasie gry pierwszej połowy oraz drugi z rzutu karnego w 59 minucie gry. Goście musieli odrabiać straty bo pierwszego gola w meczu strzelił dla Milanu Leao, w 45 minucie.

Dla Atalanty ostatnie tygodnie są niezwykle udane, bo w 4 poprzednich meczach gracze z Bergamo zanotowali 3 zwycięstwa oraz 1 remis.

W tabeli ligowej plasują się na 8 pozycji z dorobkiem 30 punktów po 19 meczach, a ich strata do TOP4 to tylko 4 oczka.

Frosinone z kolei, nie może zaliczyć poprzednich występów do nawet średnich, bo 4 poprzednie mecze to 4 porażki, a biorąc pod uwagę Serie A, to 6 poprzednich kolejkach gracze Frosinone zdobyli zaledwie 1 punkt.

W poprzednim meczu w Pucharze Włoch ulegli Juventusowi na wyjeździe 4:0.

W tabeli ligowej zajmują 15 pozycję z 19 punktami na koncie oraz przewagą 2 oczek nad strefą spadkową.

Atalanta jest oczywiście faworytem dzisiejszego meczu, i biorąc pod uwagę formę w jakiej się znajduje, fakt gry przed własną publicznością oraz beznadziejną grę przeciwników w ostatnim czasie, zwycięstwo gospodarzy nie podlega dyskusji.