Sprawdź nasz typ dnia na mecz Sivasspor – Galatasaray, rozgrywany w ramach tureckiej Super Lig, w czwartek 11 stycznia 2023 roku, o godzinie 15:00.

Ostatnim razem Sivasspor mierzył się na wyjeździe z Kayserispor. Przez cały mecz grał naprawdę dobrze i odniósł imponujące zwycięstwo 1:3 w ubiegłe niedzielne popołudnie.

To Kayseri miał więcej posiadania piłki, natomiast gdy Sivasspor przejmował kontrolę na futbolówką, wykazywał się dużą kreatywnością w kontratakach, obejmując prowadzenie po bramce samobójczej w 23. minucie.

Gospodarze odpowiedzieli do przerwy i w drugiej połowie utrzymywali się dłużej przy piłce, jednak nie udało im się wykazać kreatywności, a goście strzelili dwa gole w doliczonym czasie gry po rzutach karnych wykorzystanych przez Manaja i jego kolejnym golu w ósmej minucie dodatkowego czasu.

Napastnik Manaj (15/8) jest zawieszony, a prawy obrońca Kapacak (12/0) i defensywny pomocnik Konak (17/0) również nie zagrają. Napastnicy Musa (2/0) i N’Jie (15/2) wyjechali na międzynarodowe mecze.

Galatasaray potrzebował trochę czasu, aby nawiązać walkę z Konyasporem, wygrywając u siebie 3:0 w zeszłą niedzielę, ale mimo to bez większych problemów osiągnął to, czego chciał.

Dominowali na boisku od samego początku, ale musieli poczekać do 63. minuty, kiedy Bardakci wyprowadził ich na prowadzenie, po tym golu nadal naciskali, ale kolejne bramki padły dopiero w ostatnich kilku minutach dzięki Zaha i Bardakciowi.

Galata kontynuował grę z dobrą dynamiką, mając pięć zwycięstw i remis w ostatnich sześciu rundach, z pewnością starając się utrzymać to samo zaangażowanie i sukces również w tym meczu.

Defensywny pomocnik Oliveira (10/1) i napastnik Icardi (17/12) są kontuzjowani. Ofensywa Yilmaz (18.0) jest zawieszony. Napastnicy Ziyech (9/2) i Bakambu (10/1) są na wyjeździe z międzynarodowymi obowiązkami.

Galatasaray jest tutaj bez wątpienia wielkim faworytem i powinno odnieść zwycięstwo w swoim stylu. Dodatkowo bramki wydają się bardzo prawdopodobne, gdyż żadna z drużyn nie gra w defensywnym stylu, a gospodarze zdecydowanie wiedzą, że pozostając biernym, nic nie osiągną.