Sprawdź nasz typ dnia na mecz Bologna – Genoa, rozgrywany w ramach włoskiej Serie A, w piątek 5 stycznia 2024 roku, o godzinie 20:45.

W zeszłe sobotnie popołudnie Bologna została całkowicie zmiażdżona, na wyjeździe z Udinese, nie będąc w stanie w żaden sposób wykorzystać swojej ogromnej przewagi w posiadaniu piłki.

Przez całe starcie dominowali na boisku, ale to Udinese wyglądało znacznie lepiej w kontratakach i faktycznie stworzyło większe szanse mimo mniejszego posiadania piłki.

Pereyra wyprowadził ich na prowadzenie w 23. minucie, strzelając jeszcze dwa gole na początku drugiej połowy, a Bologna w międzyczasie utrzymywała przewagę na boisku, ale bezskutecznie.

Napastnik Karlsson (5/0) i obrońca Souamaoro (jak dotąd bez występu) nie zagrają z powodu kontuzji. Napastnik Ndoye (17/0) jest wątpliwy. Ofensywny pomocnik Ferguson (18/4) jest zawieszony.

Genoa osiągnęła całkiem pozytywny wynik, zdobywając punkt w piątkowym meczu u siebie z Interem 1:1.

W pierwszej połowie meczu wyglądali na dość walecznych i konkurencyjnych, ale w 42. minucie pierwsi stracili bramkę za sprawą Arnautovicia, a kilka minut później w doliczonym czasie gry zasłużenie odpowiedzieli za pośrednictwem Dragusina.

Mimo że to Inter wyglądał na znacznie bardziej dominującego w drugiej połowie, patrząc na posiadanie piłki, zawodnikom Genui udało się zachować spokój w obronie i wywalczyć punkt bez większych problemów z tyłu.

Przed piątkowym meczem goście nie powinni mieć żadnych świeżych kontuzji ani zmartwień związanych z zawieszeniem.

Wracając na własny stadion, nie ma wątpliwości, że Bolonia będzie próbowała się poprawić i odrobić poprzednią porażkę.

Przynajmniej tutaj gospodarze pozostają lekkim faworytem i oczekuje się od nich agresywnej postawy. Genoa pozostaje bardzo groźna, gdy ma trochę przestrzeni w ataku i wydaje się, że nie potrzebuje wiele, aby zdobyć bramkę w fazie kontrataku. Z pewnością obie drużyny znajdą swój sposób na zdobycie bramki.