Sprawdź nasz typ dnia na mecz Estrela – Arouca, rozgrywany w ramach Liga Portugal, w czwartek 28 grudnia 2023 roku, o godzinie 21:15.

Estrela zdobyła ważny punkt w bezbramkowym meczu z SC Farense w poprzedniej kolejce ligowej.

Mimo że byli nieco słabsi, to oni stworzyli więcej sytuacji w pierwszej połowie i wyglądało na to, że łatwiej im było zdobyć bramkę.

Druga połowa wyglądała podobnie, z tą różnicą, że to gospodarze częściej posiadali piłkę. Dla Estreli był to trzeci mecz z rzędu bez porażki, która to ma cztery punkty przewagi nad strefą spadkową.

Bramkarze Brigido (7/0), Filipe (3/0) oraz środkowi obrońcy Omurwa (10/0) ​​i Lopes (9/0) wciąż nie są gotowi do gry.

Arouca spisała się nieźle w zwycięstwie 3:0 u siebie z Gil Vicente w ostatnim meczu Liga Portugal, dwa tygodnie temu.

Jednak to goście w pierwszej chwili nie wykorzystali rzutu karnego, ale gospodarze odpowiedzieli zaledwie kilka minut później za sprawą Mujicy i objęli prowadzenie tuż przed gwizdkiem na przerwę.

Pierwsza połowa była dość aktywna w wykonaniu obu drużyn, a w drugiej połowie Arouca kontynuowała nieco bardziej ostrożne podejście, ale ze świetnymi kontratakami, przypieczętowując zwycięstwo dwoma kolejnymi golami Mujicy.

Goście powinni przegapić jedynie napastnika Michela (3/0) z powodu kontuzji.

Estrela utrzymała dobrą passę ostatnim razem i na pewno będzie chciała kontynuować grę w taki sam sposób.

Goście są w jeszcze lepszej formie, bardzo dobrze radząc sobie pod wodzą nowego menadżera, i na pewno nie mają tu na celu obrony. Z pewnością dzisiejszy mecz będzie ciekawy i miły dla oka, ponieważ obie drużyny strzelą gola.