Sprawdź nasz typ dnia na mecz Antwerp – Westerlo, rozgrywany w ramach belgijskiej Jupiler League, w sobotę 23 grudnia 2023 roku, o godzinie 18:15.

W ubiegły niedzielny wieczór Antwerp w roli lekkiego faworyta zremisował 1:1 u siebie mecz z Anderlechtem, który nie spełnił całkowicie oczekiwań.

To goście objęli prowadzenie już w siódmej minucie dzięki Leoniemu. Antwerpia częściej posiadała piłkę, ale pozostawiała też bardzo dużo miejsca w obronie.

Mimo to w drugiej połowie spisali się jeszcze lepiej, ograniczając Anderlechta do biernej roli, gdyż w pełni zasłużyli na wyrównanie strzelone przez Ilenikhenę w 88. minucie.

Środkowy obrońca Tagir (10/0) ​​doznał kontuzji, a środkowy obrońca Bayram (12/1) został zawieszony.

Westerlo wyglądało naprawdę przyzwoicie w obu aspektach (w ataku i obronie) po zwycięstwie 2:0 u siebie z Eupen w zeszły piątkowy wieczór.

Pierwsza połowa była dość spokojna, a Westerlo było bliżej bramki, jednak drużyna znakomicie zaprezentowała się w drugiej połowie, przypieczętowując zwycięstwo bramkami Madsena (drugą bramką był rzut karny) w 61. i 67. minucie.

Od tego momentu przeszli na nieco bardziej defensywne podejście, zadowalając się prowadzeniem i pozostawiając nieco więcej posiadania drużynie Eupen. Goście stworzyli kilka sytuacji, ale ogólnie rzecz biorąc, Westerlo nie miało większych problemów ze zdobyciem trzech punktów.

Środkowy obrońca Engels jest długoterminowo nieobecny z powodu kontuzji, podobnie jak ofensywni gracze Ondrejka (4/0) i Valencia (7/0).

Antwerpia generalnie kontynuuje swoją niezłą dynamikę i bez wątpienia będą grać o trzy punkty. U siebie pozostają dość stabilni i silni w ataku, podczas gdy Westerlo nie jest zespołem, który jest w stanie w pełni utrzymać konkurencyjność przez całe dziewięćdziesiąt minut.

Są jednak zdolni do zdobycia tutaj bramki i uczynienia meczu tak otwartym, jak to tylko możliwe. Gole wydają się bardzo prawdopodobne, mając w głowie tylko jednego faworyta.