Sprawdź nasz typ dnia na mecz Atletico Madryt – Getafe, rozgrywany w ramach hiszpańskiej Primera Division, we wtorek 19 grudnia 2023 roku, o godzinie 21:30.

Atletico Madryt nie pokazało zbyt wiele w sobotnim, wyjazdowym starciu z Athletic Bilbao przegranym 2:0.

To oni wyglądali na przeważających na boisku i częściej posiadali piłkę, ale to gospodarze z Bilbao naprawdę zagrażali bramce rywala. Gospodarze nie wykorzystali nawet rzutu karnego w pierwszej połowie, ale nawet ten sygnał ostrzegawczy nie zaniepokoił Atletico jeszcze bardziej.

Wręcz przeciwnie, to Bilbao wyglądało groźniej z piłką pod nogami, a Athletico zdołało objąć dwubramkowe prowadzenie za sprawą Guruzety i Williamsa na początku drugiej połowy, a Atletico nie odpowiedziało we właściwy sposób.

Będzie im brakować pomocników Barriosa (9/0), Lemara (3/0) i ofensywnego Vitolo (na razie bez występu).

Getafe może być bardzo dumne ze swojego ostatniego zwycięstwa na wyjeździe z Sevillą 0:3. Gospodarze nadal rozczarowują przez cały sezon.

Gospodarze próbowali utrzymać piłkę, ale w pierwszej nie udało im się zrobić nic istotnego, gdyż goście wyszli na prowadzenie po rzucie karnym już w piątej minucie meczu za sprawą Mayorala. Od tego czasu było im łatwiej grać, próbując kontratakować, a w 37. minucie podwoili prowadzenie dzięki Matie.

Druga część była nieco bardziej otwarta, a Sevilla również zagrażała bramce rywala, ale po raz kolejny okazała się zupełnie bezskuteczna, tracąc kolejną bramkę po rzucie karnym wykorzystanym przez Greenwooda. Ogólnie zespół Getafe ma za sobą udane mecze, zaliczając trzy zwycięstwa w ostatnich czterech rundach.

Gościom brakuje defensywnego pomocnika Arambarriego (7/0) oraz napastnika Unala, który i tak jeszcze nie grał.

Atletico powróciło po dość słabych wynikach jak na swoje standardy i znajduje się obecnie w sytuacji, w której musi wygrać, ale z pewnością szuka też rehabilitacji i znacznie lepszych wyników.

Getafe jest dość skuteczne i może sprawić, że ten mecz będzie interesujący, ale jednocześnie pozostaje bardzo bezbronny w obronie i powinien zostać przetestowany przeciwko bardzo silnym gospodarzom. Zwycięstwo Atletico nie powinno budzić wątpliwości, choć bramki wydają się prawdopodobne, a wybór pozostaje bardzo kuszący.