Sprawdź nasz typ dnia na mecz Girona – Alaves, rozgrywany w ramach hiszpańskiej Primera Division, w poniedziałek 18 grudnia 2023 roku, o godzinie 21:00.

Przed nami mecz (i to nie pomyłka) lidera La Liga, po 16 rozegranych dotychczas kolejkach. Girona prowadzi sensacyjnie z dorobkiem 41 punktów i przewagą 1 oczek nad drugim w zestawieniu Realem Madryt.

W poprzedniej kolejce w derbach Katalonii, gracze Girony bez większych problemów poradzili sobie na wyjeździe z Barceloną, wygrywając to spotkanie 2:4. Już w 12 minucie goście prowadzili 0:1 po golu Dovbyka, a na przerwę schodzili z wynikiem 1:2. Dalsza część meczu była nadal niezwykle ofensywna, ale ani przez moment wygrana Girony nie była zagrożona.

Wygrana z Dumą Katalonii, była dla graczy Girony już 10 z rzędu spotkaniem bez porażki – w tym 9 wygranych i 1 remis.

Alaves również może być zadowolone z przebiegu tego sezonu, bowiem plasuje się na 12 pozycji z dorobkiem 16 punktów po 16 kolejkach, ale ich przewaga nad czerwoną strefą jest dość bezpieczna i wynosi 6 punktów.

W poprzednim meczu ligowym Alaves przegrało u siebie z Las Palmas 0:1, po golu Rodrigueza w 31 minucie gry.

Girona z pewnością będzie chciała iść za ciosem i zdobywać kolejne punkty. Ma na to bardzo dobrą okazję grając przed własną publicznością, z niezbyt wymagającym przeciwnikiem.