Sprawdź nasz typ dnia na mecz Real Oviedo – Espanyol, rozgrywany w ramach hiszpańskiej Segunda Division, w piątek 1 grudnia 2023 roku, o godzinie 20:30.

Real Oviedo nie był zbyt konkurencyjny wobec Mirandes na wyjeździe, ale mimo to miał swoje szanse i był bliski zdobycia choć jednego punktu w przegranym meczu 2:1.

W 27 minucie stracili pierwszą bramkę, ogólnie grając dość pasywnie, mimo posiadania piłki, ale mimo to w 86. minucie udało im się wyrównać dzięki Bastonowi – trochę niezasłużenie w porównaniu z tym, co wykreowali.

Mimo to obrona zawiodła ich, gdy była najbardziej potrzebna, tracąc kolejną bramkę w 89. minucie za pośrednictwem Chairy, nie mając już czasu na reakcję.

Obrońca Calvo (17/0) jest zawieszony w drużynie gospodarzy. Obrońcy Tarin, Hernandez (4/0), pomocnik Cazorla (8/0) są kontuzjowani.

Espanyol nie miał większych problemów, by ostatnim razem u siebie zwyciężyć 2:0 z Alcorconem.

Bramka Milli wyprowadziła ich na prowadzenie tuż przed gwizdkiem na przerwę, w pełni zasłużenie, gdyż gospodarze dominowali na boisku od samego początku i prawdopodobnie zasłużyli na zdobycie gola jeszcze przed tą bramką. Kontynuowali grę w podobnym stylu, a Jofre podwyższył prowadzenie w 57. minucie, a Espanyol w dalszym ciągu był lepszy w meczu, w którym nie pokazał wielu słabości, jeśli w ogóle je miał.

Było to drugie z rzędu zwycięstwo Espanyolu, który obecnie zajmuje czwartą pozycję z oczkiem mniej niż drugie w tabeli Gijon, a zdobyte tutaj punkty są dla nich koniecznością.

Obrońca Ruiz (2/0) i pomocnik Melamed (13/2) nie zagrają z powodu kontuzji.

Real Oviedo gra przed własnymi kibicami ze znacznie większą determinacją, jest agresywny i rzadko ponosi porażki. Espanyol nie jest w najlepszej możliwej formie i nadal będzie potrzebował trochę czasu, aby zacząć grać jak prawdziwi pretendenci do awansu do LaLiga, ale z pewnością poszuka tutaj punktów i wie, że niewiele może zyskać pozostając w defensywie.

Biorąc pod uwagę sposób, w jaki obie drużyny grają i zachowują się na boisku, znalezienie drogi do siatki dla obu drużyn powinno być tutaj dobrym wyborem.