Sprawdź nasz typ dnia na mecz Osasuna – Girona, rozgrywany w ramach hiszpańskiej Primera Division, w sobotę 4 listopada 2023 roku, o godzinie 14:00.

W ubiegły weekend Osasuna nie pokazała się zbyt wiele na wyjeździe z Betisem, ale i tak miała trochę pecha, tracąc punkt w końcówce po golu straconym w doliczonym czasie gry, przegrywając 2:1.

Posiadanie piłki było ogólnie równe, jednak Osasuna pozostała na boisku bez zbytniej kreatywności i nie stworzyła sobie okazji, lecz nieoczekiwanie wyrównała w 85. minucie dzięki Garcii.

Choć mieli punkt w ręku, to i tak zostali ukarani za bardzo bierne podejście pod koniec meczu, po raz kolejny udowadniając, że łatwo ustępują rywalom w defensywie.

Gospodarzom brakuje lewego obrońcy Cruza (8/0) i to on powinien być ich jedynym zmartwieniem.

Z kolei Girona zwyciężyła u siebie z Celtą Vigo 1:0 w zeszły piątkowy wieczór.

Wyglądali lepiej na boisku i mieli znacznie więcej piłki przy nodze, ale pod koniec doliczonego czasu zwiększyli tempo i zasłużyli na zwycięstwo, zdobywając bramkę Herrery w końcówce meczu w pierwszej minucie doliczonego czasu gry.

Było to ich trzecie zwycięstwo z rzędu, i wraz z Realem Madryt utrzymują się na szczycie tabeli z imponującym bilansem 9-1-1.

Goście nie będą mogli liczyć na skrzydłowego Fernandeza (9/0) i środkowych obrońców Garcii (6/1), Lopeza (11/2) oraz kilku tych, którzy i tak jeszcze nie grali w tym sezonie .

Osasuna nie jest bynajmniej słabą drużyną, brakuje jej jednak jakości i dynamiki, aby w pełni dorównać Gironie. Goście bardzo dobrze rozpoczęli sezon, mają dynamikę i potrafią zareagować w każdej sytuacji. Jeśli któraś z drużyn ma zwyciężyć, będzie to Girona przeciwko drużynie, która na razie nie była zbyt konkretna i skuteczna nawet w meczach u siebie.