Sprawdź nasz typ dnia na mecz Sassuolo – Spezia, rozgrywany w ramach Pucharu Włoch, w czwartek 2 listopada 2023 roku, o godzinie 18:00.

Sassuolo przystępuje do tego spotkania w nie najlepszych nastrojach, ponieważ w poprzedniej rundzie Serie A tylko zremisowało, u siebie z Bolonią 1:1. Już od 3 minuty gospodarze musieli gonić wynik po golu Zirkzee. Graczom Sassuolo udało się wyrównać jeszcze przed przerwą, za sprawą Boloca, ale na więcej tego dnia nie było ich stać.

Dla Sassuolo był to 4 z rzędu mecz bez zwycięstwa, notując 2 remisy oraz 2 porażki, z dość słabymi zespołami bo oprócz Bologny było to Lazio Rzym, Lecce oraz Monza.

Spezia występująca w Serie B, również nie ma powodu do optymizmu, ponieważ ich wyniki w tym sezonie są bardzo słabe. W lidze włoskiej wygrali tylko jedno spotkanie, a ostatnie 3 mecze to 3 remisy.

W tabeli Serie B, plasują się na pozycji 16, a więc barażowej, z ośmioma punktami na koncie po 10 kolejkach.

Faworytem tego spotkania jest oczywiście zespół Sassuolo i nic nie wskazuje na to, aby miał tego meczu nie wygrać. Spezia musi raczej myśleć o utrzymaniu w Serie B niż o wojażach w Pucharze Włoch. Dodatkowo grają na wyjeździe więc o zwycięstwo będzie niezwykle trudno.