Sprawdź nasz typ dnia na mecz Wolfsburg – RB Lipsk, rozgrywany w ramach niemieckiego DFB Pokal, we wtorek 31 października 2023 roku, o godzinie 18:00.

Wolfsburg nie wywalczył nawet jednego punktu w poprzednim meczu z Augsburgiem, który przegrał 3:2, mimo że w trakcie meczu prezentował się nieźle.

Mimo że szybko stracili bramkę, wydawali się dość pewni siebie na boisku, a właściwie lepsi od swoich przeciwników i zdołali odwrócić wynik w ostatnich dziesięciu minutach przed przerwą, dzięki Windowi i rzucie karnemu wykorzystanemu przez Majera.

Jednakże w drugiej części Wolfsburg pokazał zupełnie inną twarz, gdyż był dość pasywny i nie pokazywał niczego w ataku, próbując utrzymać wynik, który przyniósł odwrotny skutek w ciągu ostatnich piętnastu minut.

Bramkarz Casteels (7/0), obrońcy Rogerio (3/0), Fischer, Lange oraz napastnicy Llanez i Nmecha powinni pozostać nieobecni.

RB Lipsk miał pełną kontrolę nad wynikiem w meczu z FC Koln, wygrywając to spotkanie 6:0 u siebie w ostatni weekend, a teraz nabrał naprawdę dobrej dynamiki, połączonej ze zwycięstwem nad Crveną Zvezdą 3:1 w Lidze Mistrzów.

To był bardzo pozytywny występ gospodarzy, którzy nie ustawali nawet po czterech bramkach zdobytych w pierwszej połowie, a w ostatnich dziesięciu minutach strzelili jeszcze dwa gole, zasługując na jeszcze kilka bramek.

Są teraz niepokonani w Bundeslidze od pierwszej kolejki, mając na razie bilans 6-2-1 i tracą pięć punktów do Leverkusen.

Bramkarz Schlieck oraz obrońcy Bitshiabu i Orban (3/0) pozostają kontuzjowani.

RB Lipsk pozostaje tutaj sporym faworytem i jeśli będą choć trochę zbliżeni do meczu z Koln, zwycięstwo nie powinno być kwestionowane.

Ponieważ jednak jest to mecz pucharowy, można spodziewać się dość otwartego starcia, a Wolfsburg nie będzie miał nic do stracenia, pozostając biernym. Gospodarze są więcej niż zdolni do prowadzenia przyzwoitych faz ofensywnych przez cały mecz przed własnymi kibicami.